Юридичний портал

Спеціальна представниця Ради Європи, відповідальна за питання, що стосуються дітей в Україні, визначила основні напрямки своєї роботи.

Призначена спеціальна представниця Генерального секретаря Ради Європи з питань становища дітей в Україні Тордіс Колбрун Рейкфьорд Гілфадоттір визначила основні напрямки своєї діяльності та підкреслила, що прагне знайти ефективні рішення для забезпечення прав усіх дітей в Україні.

Вперше вона долучилася до засідання парламентської мережі, присвяченого питанням становища дітей в Україні. Це засідання відбулося у четвер під час весняної сесії ПАРЄ в Страсбурзі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Моїми пріоритетами будуть кілька напрямків - діти України, які наразі живуть у країнах-членах Ради Європи, діти, які залишаються в Україні, та їх потреби. І окремо -- діти, яких незаконно депортували чи викрали. Це та частина російської агресії, яка має найбільший міжнародний резонанс. Це й те, на чому я хочу зосередити увагу", - повідомила ісландська посадовиця.

Вона підкреслила, що необхідно зосередити значну увагу на лікуванні травм та надання психологічної підтримки дітям, оскільки без цього справжнє відновлення країни є неможливим.

"Необхідно гарантувати, що після повернення дітей в Україну функціонуватиме система реабілітації та реінтеграції. Важливо мати наявність соціальних працівників, психологічну підтримку та відповідну інфраструктуру, щоб сприяти їхньому адаптації до звичайного життя," - зазначила вона.

Голова парламентської мережі та віцепрезидентка ПАРЄ Олена Хоменко відкрила засідання хвилиною мовчання на честь дев'яти дітей, які загинули в Кривому Розі внаслідок удару балістичної ракети з касетною боєголовкою по дитячому майданчику.

"Як повідомляє моніторингова місія ООН з прав людини, ця атака призвела до найбільшої кількості дитячих жертв за один удар з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну", - підкреслила вона.

На зустрічі, друга половина якої проходила в закритому форматі, обговорювалася тема захисту прав українських дітей, які були вимушені покинути свої домівки і нині проживають у країнах-членах Ради Європи. Особливу увагу приділили дітям, що знаходяться під опікою в інституційних закладах.

Учасників мережі закликали звернути увагу на ситуацію дітей, які виїжджають за межі України з місцевих установ. Важливо визнати адміністративні рішення українських органів опіки та піклування, а також гарантувати, щоб українські діти не потрапляли до приймаючих родин без узгодження з українською владою.

Олена Хоменко також запросила всіх взяти участь у конференції, присвяченій депортованим українським дітям та заходам Європи стосовно їхнього повернення, яка запланована на 15 травня в Гельсінках.

Нагадаємо, офіційний запуск парламентської мережі щодо становища українських дітей відбувся у Страсбурзі під час літньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи минулого року.

Як повідомляв Укрінформ, у Раді Європи обговорили способи тиску на РФ задля повернення викрадених українських дітей.

Читайте також