Працівники Державної прикордонної служби проходять навчання з гендерного аспекту у бюджетному процесі.
Міністерство внутрішніх справ, за сприяння ООН Жінки, у партнерстві з Вищою школою публічного управління, ініціювало цикл тренінгів, присвячених гендерно орієнтованому підходу в бюджетному процесі. Ці навчальні заходи адресовані представникам та представницям органів системи МВС.
Зокрема, двадцять фахівців з фінансового, логістичного, речового, кадрового, медичного та науково-освітнього забезпечення Державної прикордонної служби України проходять підвищення кваліфікації з питань впровадження гендерно орієнтованого підходу в бюджетному процесі. Це навчання здійснюється за короткостроковою програмою, розробленою спільно ООН Жінки та Вищою школою публічного управління.
У тренінгах також взяли участь представники Міністерства внутрішніх справ, а також Національної гвардії України, Національної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій та Державної міграційної служби.
Під час чотирьох дводенних тренінгів учасниці та учасники опанують знання щодо сутності і змісту гендерного підходу в бюджетному процесі та навички його застосування в діяльності системи органів МВС України.
"На виконання національних та міжнародних зобов'язань Міністерство внутрішніх справ України активно впроваджує гендерно орієнтоване бюджетування в усіх підпорядкованих йому органах та підрозділах сектору безпеки і оборони. Гендерне бюджетування є прогресивним інструментом державного управління та управління державними фінансами. Його застосування дозволяє підвищити ефективність та прозорість публічних витрат, а також забезпечити принцип адресності використання коштів з точки зору задоволення потреб жінок та чоловіків. Ми вдячні нашим партнерам - ООН Жінки та Вищій школі публічного управління за співпрацю і можливість підвищення знань з відповідного напрямку", - наголосила, відкриваючи тренінг, Ольга Перунова, заступниця начальника Управління моніторингу дотримання прав людини - начальниця відділу з питань дотримання гендерної рівності МВС України.
"ООН Жінки підтримує Уряд України, зокрема МВС України, у розробці і впровадженні гендерно орієнтованих політик і бюджетів. Це включає інтеграцію принципів Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 "Жінки, мир, безпека", забезпечуючи рівні умови праці та кар'єрного зростання для жінок у структурах безпеки і оборони, сприяє створенню гендерно збалансованих і більш ефективних рішень щодо реагування на специфічні потреби жінок і чоловіків під час викликів, пов'язаних з війною", - зазначила Ольга Лішик, програмна аналітикиня ООН Жінки під час відкриття тренінгової прогами.