Справа від 2 травня: Київ висловив свою реакцію на вердикт Європейського суду з прав людини.

Виявлені ЄСПЛ недоліки в діях міліції та пожежної служби демонструють системні проблеми попередньої влади, зазначили у Мін'юсті.
Міністерство юстиції України взяло до уваги рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у справі щодо трагічних подій 2 травня 2014 року в Одесі та надасть детальний аналіз висновків суду. Про це відомство повідомило у четвер, 13 березня.
Зазначається, що після завершення детального вивчення рішення та консультацій з відповідними органами державної влади, міністерство надасть комплексний аналіз висновків ЄСПЛ та план дій щодо виконання рішення.
В представництві підкреслили, що Україна продовжує залишатися вірною європейським цінностям, дотримуючи прав людини і вважаючи важливою роль Європейського суду з прав людини.
"Трагедія в Одесі сталася через три місяці після Революції Гідності, коли в Україні все ще залишалися інституційні елементи спадщини режиму Януковича, особливо в органах правопорядку. Виявлені Європейським судом з прав людини недоліки в діяльності міліції та пожежної служби свідчать про наявність системних проблем, які сформувалися за роки правління попередньої влади", - зазначено в повідомленні.
Мін'юст звертає увагу на важливі факти, встановлені ЄСПЛ:
"Міністерство юстиції України продовжує стверджувати свою відданість забезпеченню справедливості для кожного громадянина країни та виконанню міжнародних зобов'язань, які взяла на себе наша держава", - зазначили в установі.
Нагадуємо, що Європейський суд з прав людини визнав Україну відповідальною за трагедію, що сталася в Одесі 2 травня 2014 року. Суд також зазначив, що Росія мала вплив на цю ситуацію. Україні доведеться виплатити компенсації постраждалим та родичам загиблих у розмірі від 12 до 17 тисяч євро.
Відомо, що 2 травня 2014 року в Одесі сталося масове насильство, внаслідок якого загинуло 47 осіб, а більше 200 отримали травми. Основна частина жертв загинула в результаті пожежі в Будинку профспілок.
У подальшому Одеський суд виніс рішення щодо Дмитра Фучеджі, колишнього заступника начальника обласної міліції, який був залучений до розслідування подій, що відбулися 2 травня 2014 року. Він отримав 15-річний термін ув’язнення та втратив звання полковника.