Сполучені Штати збільшують свою військову підтримку Україні, проте перспектива отримання запиту на 24 мільярди доларів залишається невизначеною.
Обраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп виступає з закликом до припинення бойових дій в Україні, в той час як США посилюють свою військову підтримку Києва.
7 грудня Пентагон оголосив про новий пакет довгострокової оборонної допомоги на суму $988 мільйонів, до якого увійшли боєприпаси для систем HIMARS та безпілотні літальні апарати. Окрім цього, 2 грудня Сполучені Штати анонсували передачу Україні зброї на суму $725 мільйонів, яка буде взята з запасів Пентагону. За інформацією Білого дому, до середини січня Вашингтон планує надати Києву сотні тисяч артилерійських снарядів, тисячі ракет і сотні броньованих транспортних засобів. Це стало відомо після зустрічі радника з національної безпеки США Джейка Саллівана з керівником Офісу президента України Андрієм Єрмаком.
В останні тижні на посаді президент США Джо Байден планує подати запит до Конгресу на додаткові $24 млрд фінансування для України. Однак спікер Палати представників республіканець Майк Джонсон заявив, що не буде виносити питання про додаткову допомогу Україні на голосування у Конгрес.
Обраний президент США Дональд Трамп у неділю закликав до негайного припинення вогню в Україні, невдовзі після зустрічі в Парижі з лідерами Франції та України, заявивши, що Київ "хотів би укласти угоду" щоб припинити війну, яка триває понад 1000 днів.
У середу, вперше з 2014 року, Рада Безпеки ООН організувала спеціальну сесію, присвячену становищу дітей в Україні під час війни. Голос Америки мав можливість поговорити з Натаніелем Реймондом, директором Лабораторії гуманітарних досліджень Єльського університету, який виступив зі свідченнями на цій сесії в ООН.
Катерина Рашевська, юристка з Регіонального центру прав людини, поділилася своїми думками з Голосом Америки. Вона нещодавно виступала на засіданні Ради Безпеки ООН і 5 грудня давала свідчення на слуханнях Гельсінської комісії Конгресу США, де обговорювала участь Білорусі у примусовому переміщенні та перевихованні українських дітей.