Юридичний портал

Сполучені Штати відмовилися підтримати резолюцію ООН через її положення, що стосуються агресії Росії щодо України.

17 квітня Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію, що стосується співпраці між Організацією Об'єднаних Націй та Радою Європи. Більшість країн підтримали даний документ, але дев'ять держав висловилися проти, серед яких Росія, Білорусь, Північна Корея, Еритрея, Малі, Нікарагуа, Нігер, Судан та США. Про це повідомила пресслужба ООН.

Резолюція, за словами представника Люксембургу (що тимчасово головує в Комітеті міністрів Ради Європи), зазвичай приймається консенсусом раз на два роки -- починаючи з 55-ї сесії Генасамблеї 2000 року. Він висловив жаль, що цього разу формулювання, у тому числі щодо гендерної термінології, викликали заперечення на етапі консультацій.

Особливу увагу звернули на пункти, що стосуються агресії Росії щодо України. Представник Люксембургу зазначив, що ці положення є невід'ємною складовою документа, адже вони охоплюють основні аспекти співпраці між Радою Європи та ООН.

Представник Сполучених Штатів зазначив, що його країна високо цінує роль Ради Європи в забезпеченні прав людини, демократичних принципів та верховенства права. Проте, Вашингтон вирішив не підтримувати резолюцію через певні формулювання, пов'язані з агресією Росії проти України.

"Ці умови не допомагають у досягненні миру," -- зазначив він, підкресливши, що стабільне вирішення конфлікту є ключовим завданням як для США, так і для держав-учасниць Ради Європи.

Наприкінці березня глава Кремля Володимир Путін заявив, що в Україні немає законної влади, з якою можна вести переговори, і що "там" можна запровадити зовнішнє управління "під егідою ООН, США". Україна та європейські партнери різко відкинули такий розвиток ситуації.

Читайте також