США ухвалили рішення призупинити своє стратегічне співробітництво з Грузією, повідомляє Державний департамент.
Сполучені Штати призупинили стратегічне партнерство з Грузією, йдеться в заяві представника Державного департаменту США Метью Міллера 30 листопада.
"Антидемократичні дії, що їх здійснює партія 'Грузинська мрія', серйозно підривають основи нашого стратегічного партнерства з США, яке базується на спільних цінностях та зобов'язаннях щодо демократії, верховенства права, розвитку громадянського суспільства, дотримання прав людини та основних свобод, а також боротьби з корупцією. У зв'язку з цим, Сполучені Штати вирішили призупинити реалізацію цього механізму", - йдеться у заяві.
Відзначено, що Вашингтон та Європейський Союз висловили жаль з приводу рішення правлячої партії "Грузинська мрія" призупинити інтеграційний процес із Європейським Союзом.
"Призупинивши процес вступу Грузії до ЄС, "Грузинська мрія" відкинула можливість тісніших звʼязків з Європою і зробила Грузію більш вразливою для Кремля. Грузинський народ в переважній більшості підтримує інтеграцію з Європою. Сполучені Штати засуджують надмірне застосування сили поліцією проти грузинів, які прагнуть реалізувати свої права на свободу зібрань і вираження поглядів, включно зі свободою мирних протестів. Ми закликаємо всі сторони забезпечити мирний характер протестів", - вказано у повідомленні.
Державний департамент США закликає уряд Грузії відновити курс на євроатлантичну інтеграцію, провести прозоре розслідування всіх випадків порушень під час парламентських виборів і скасувати закони, що суперечать демократичним принципам, які обмежують свободу зборів та висловлення думок.
У січні 2009 року Грузія та Сполучені Штати Америки уклали угоду, що визначає стратегічне партнерство між ними. Цей документ має на меті зміцнення співпраці в різних сферах, зокрема в області оборони та безпеки.
Наразі у Грузії тривають протести через рішення керівної партії "Грузинська мрія" відмовитися від переговорів із ЄС щодо вступу до 2028 року. Грузинські сили безпеки застосували сльозогінний газ і водомети, щоб розігнати протестувальників.
Після жовтневих виборів до парламенту, на яких правляча партія "Грузинська мрія" здобула 54% голосів, опозиційні сили та західні уряди заявляють про наявність порушень під час голосування та впливу з боку Росії.