Юридичний портал

Сполучені Штати запровадили обмежувальні заходи проти засновника партії "Грузинська мрія", яка знаходиться при владі в Грузії.

У заяві зазначається, що всі активи Іванішвілі, які знаходяться на території США або є власністю чи під контролем американських громадян, будуть заморожені. Крім того, вказується, що рішення про накладення санкцій на Іванішвілі було прийняте на основі указу №14024, виданого президентом Джо Байденом 15 квітня 2021 року, у відповідь на "негативні дії Російської Федерації".

Це вказує на те, що під цю категорію потрапляють люди, які "займаються діяльністю, що шкодить демократичним інститутам та цінностям, а також мають стосунок до міжнародної корупції".

Держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив, що Іванішвілі був включений до списку санкцій через його дії, які, на думку США, загрожують демократичному та євроатлантичному розвитку Грузії на користь Росії.

"Дії Іванішвілі та партії 'Грузинська мрія' суттєво ослабили демократичні інституції країни, призвели до порушень прав людини та обмежили основні свободи в Грузії. Крім цього, їхні кроки негативно вплинули на євроатлантичну перспективу Грузії — перспективу, яку більшість грузинського населення підтримує і яка закріплена в Конституції. Як наслідок, Грузія стала вразливою перед Росією, яка вже окупувала понад 20% її території," - зазначив він.

Він зазначив, що Сполучені Штати "категорично засуджують дії політичної партії 'Грузинська мрія', очолюваної Іванішвілі, які включають "тривалі й жорстокі репресії" проти громадян Грузії, учасників протестів, журналістів, правозахисників та опозиційних діячів.

Наприкінці жовтня в Грузії почалися великі акції протесту, що стали наслідком парламентських виборів. Перемогу на них здобула проросійська партія "Грузинська мрія", яка перебуває при владі вже більше десяти років.

Однак тоді спостерігачі зафіксували численні порушення та спроби фальсифікації під час голосування. Водночас 14 грудня у Грузії обрали нового президента. Вперше президента обирали не громадяни, а виборча колегія, де більшість у "Грузинської мрії".

Читайте також