Юридичний портал

США переглянули свою позицію стосовно війни в Україні: які нові заяви та погрози звучать на адресу Росії.

Згідно з інформацією ЗМІ, ця заява означає важливий зсув у стратегії адміністрації Дональда Трампа, яка раніше оминала пряме звинувачення Москви у війні. Інформацію надає ТСН, з посиланням на Контракти.UA.

"Ми рішуче засуджуємо триваючу агресію Росії проти України та висловлюємо нашу глибоку повагу до неймовірної витривалості українського народу та його економіки," – зазначається в декларації, яку підтримали міністри фінансів країн G7.

Автори публікації зазначають, що вперше від моменту обрання Трампа Білий дім підтримав риторику, яка раніше була характерною для союзників США в Європі. У документі також наголошується, що "G7 залишається відданою непохитною підтримці України у захисті її територіальної цілісності та права на існування, а також її свободи, суверенітету та незалежності на шляху до справедливого та міцного світу".

Європейські партнери, які в останні тижні все більше сумнівалися в здатності США виконати посередницьку роль, з оптимізмом сприйняли зміни у тональності. Журналісти зазначають, що новий сигнал з Вашингтона підкріплюється спільною обіцянкою держав G7 щодо посилення санкційного тиску. У разі, якщо Кремль продовжить затягувати процес припинення вогню, країни пообіцяли розглянути можливість введення додаткових обмежень.

Нагадаємо, ЄС схвалив свій 17-й пакет санкцій проти Росії, націлений на близько 200 суден "тіньового флоту".

На брифінгу в Брюсселі високопосадовець Євросоюзу раніше повідомила, що запроваджено понад 130 нових санкцій. Ці заходи включають обмеження проти російського військово-промислового комплексу, "тіньового флоту" та його союзників, а також постачальників, які надають Росії санкційні товари з третіх країн, і осіб, що займаються поширенням пропаганди та дезінформації. В результаті, загальна кількість фізичних і юридичних осіб, що потраплять до санкційного списку ЄС, перевищить 2500, а число суден досягне 300.

У межах 17-го пакета до санкційних списків додаються 75 нових людей і компаній, а також близько 200 суден "тіньового флоту" РФ, у межах санкційного режиму за гібридну діяльність проти країн Заходу запроваджуються секторальні заходи, а також індивідуальні санкції проти 27 людей і компаній у РФ, а у межах санкцій за грубі порушення прав людини до списків додаються ще 28 людей і компаній з Росії.

У той же час, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила, що Європейський Союз вже працює над новим великим пакетом санкцій проти Росії. Хоча ці заходи ще не отримали схвалення від Ради ЄС, міністри закордонних справ планують обговорити їх на своєму засіданні в Брюсселі.

Читайте також