Статус дитини, яка зазнала впливу військових конфліктів, є підставою для надання соціальних гарантій, зазначив Лубінець.

Прийнятий Верховною Радою закон №12385 ліквідує дискримінацію в питаннях надання статусу дитини, яка зазнала впливу воєнних дій чи збройних конфліктів. Тепер цей статус зможуть отримати не лише ті, хто зазнав фізичних травм, а й діти, які стали свідками жорстокості війни, але не постраждали фізично.
Цю інформацію оприлюднив у Телеграмі Дмитро Лубінець, Уповноважений Верховної Ради з прав людини, повідомляє Укрінформ.
"Які зміни вводить цей закон? Він вдосконалює процедуру надання статусу дитини, яка постраждала від воєнних дій або збройних конфліктів. Це дозволяє залучити більше дітей, які зазнали негативного впливу війни; ліквідується дискримінаційна практика, що забороняла надання статусу дітям, які не отримали фізичних травм, але стали свідками жорстоких дій, втратили свої домівки або були змушені покинути їх," - зазначив він.
Також, за словами Лубінця, цей закон дозволить розширити можливості для документального підтвердження обставин, у яких перебувала дитина під час повномасштабної війни РФ проти України.
Ось чому ці зміни є настільки важливими: статус дитини, котра постраждала внаслідок військових дій, надає право на отримання ряду державних соціальних гарантій, пільг та психологічної підтримки. Крім того, цей закон відповідає міжнародним стандартам захисту прав дітей, зокрема, вимогам Конвенції ООН про права дитини. Я вважаю, що ухвалення цього закону допоможе відновити справедливість для тисяч дітей, які зазнали не лише фізичних, а й емоційних, психологічних та соціальних травм через конфлікт, - підкреслив омбудсмен.
Крім цього, він зазначив, що новий закон сприятиме зниженню адміністративного тиску на родини, які раніше мали справу з надмірною бюрократією під час отримання цього статусу для своїх дітей.
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила закон щодо реалізації права дітей на отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.