Юридичний портал

Французький суд ухвалив рішення про примусове стягнення з Російської Федерації на користь "Нафтогазу" для покриття компенсацій.

Французький суд ухвалив рішення про виконання рішення Гаазького арбітражу, яке зобов'язує Росію виплатити "Нафтогазу" 5 мільярдів доларів у зв'язку зі збитками, завданими внаслідок анексії Криму.

Як повідомляє "Європейська правда", про це 17 квітня оголосили у пресслужбі "Нафтогазу".

Суд у Парижі дав зелене світло на примусове виконання (exequatur) рішення Гаазького арбітражу, яке стосується компенсації збитків у розмірі 5 мільярдів доларів, завданих незаконною експроприацією активів компанії "Нафтогаз" в анексованому Криму.

"Цей результат - частина нашої глобальної кампанії з примусового виконання рішення арбітражу. Це надзвичайно важлива юридична перемога НАК "Нафтогаз України" та ще пʼяти компаній групи. Вона дозволяє "Нафтогазу" розпочати процедуру стягнення на території Франції", - зазначив очільник групи "Нафтогаз" Роман Чумак.

У рамках цього процесу компанія "Нафтогаз" вже оформила обтяження на ряд активів, які належать російській державі і знаходяться у Франції, з загальною оцінкою більше 120 мільйонів євро. Це вважається початковим етапом до примусового виконання рішення арбітражного суду.

Французьким процесом займається юридична компанія Le 16 Law, розташована в Парижі, спеціалізуючись на вирішенні конфліктів.

Нагадаємо, що в квітні 2023 року Арбітражний суд при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі ухвалив рішення про те, що Росія повинна виплатити 5 мільярдів доларів "Нафтогазу" як компенсацію за збитки та втрату майна, які виникли внаслідок анексії Криму.

Арбітражні рішення можуть бути реалізовані за допомогою механізму примусового виконання. Таким чином, якщо Росія відмовиться добровільно виконати судове рішення, компанія "Нафтогаз" має право ініціювати процедуру визнання та дозволу на примусове виконання цього рішення в країнах, де розташовані активи РФ.

У жовтні 2024 року суд у Фінляндії наказав накласти арешт на окремі російські активи в країні з метою компенсацій "Нафтогазу" - що стало першим подібним рішенням у Європі.

Читайте також