Суди, тортури, нерівноправність: Печончик про захист прав людини на європейському шляху.

Голова правління Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик в інтерв'ю ведучому програми "Європейський простір" Юрію Фізеру окреслила найпроблемніші аспекти з-поміж євроінтеграційних вимог у сфері прав людини та свобод
Цю інформацію вона озвучила в ефірі каналу "Еспресо".
Ми стикаємося з істотними труднощами в роботі судової системи, зокрема стосовно тривалості судових розглядів. Багато судів працюють з нестачею кадрів.
Також досі існують проблеми із жорстоким поводженням і катуваннями в місцях несвободи на територіях, підконтрольних уряду України. Йдеться не лише про ізолятори тимчасового тримання, слідчі ізолятори чи в'язниці, а й про психіатричні лікарні, інтернати, геріатричні пансіонати, сиротинці - тобто різні типи закладів, у яких перебувають вразливі категорії населення", - зазначила Печончик.
За словами голови правління Центру прав людини ZMINA, в Україні існують серйозні проблеми з дискримінацією. Законодавство "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні", ухвалене в 2012 році за часів Януковича, вже втратило свою актуальність. Цей закон не відповідає стандартам Європейського Союзу, як у правовому аспекті, так і в практичному його застосуванні.
"Наші соціологічні дослідження показують, що в суспільстві існує значний рівень як проявів дискримінації, так і її сприйняття. Важливо зазначити, що не завжди те, що люди ідентифікують як дискримінацію, відповідає юридичним визначенням цього поняття. Часто на перший план виходить дискримінація за віковою ознакою, або ейджизм. Таким чином, проблема дискримінації залишається надзвичайно важливою", - підкреслила Печончик.
Правозахисниця також додала, що окремий великий блок проблем на шляху до ЄС пов'язаний із російською агресією.
Мова йде не тільки про відповідальність держави-агресора, але й про обов'язки української влади у наданні допомоги та захисту постраждалим — жертвам воєнних злочинів, злочинів проти людяності, внутрішньо переміщеним особам, а також тим, хто залишається на тимчасово окупованих територіях. Існують серйозні виклики щодо ефективності системи підтримки таких осіб.