"Світ повинен вжити заходів проти агресора": Уповноважений Верховної Ради України звернувся з закликом до дій на платформі ООН.

У Женеві Україна зробила однозначну заяву: Росія постійно порушує права людини і міжнародні норми, і світова спільнота не може ігнорувати ці злочини.
Омбудсман Дмитро Лубінець зробив потужну заяву на сесії Ради ООН з прав людини, закликавши міжнародну спільноту не залишати без уваги злочини агресора.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець взяв участь у Інтерактивному діалозі Ради ООН з прав людини, присвяченому ситуації в Україні. Він висловив вдячність представникам ООН за їхній моніторинг та підтримку, а також закликав до продовження високого рівня уваги до злочинів, які Росія продовжує вчиняти проти України.
У своїй промові Омбудсман акцентував на тому, що Росія вже 11 років веде проти України гібридну, а з 2022 року - повномасштабну війну, супроводжувану масовими порушеннями прав людини. Він перелічив злочини, які стають буденністю:
"Світ не може ігнорувати ці злочини. Не може залишатися у зоні комфорту, поки дітей вивозять, людей вбивають, а міжнародне право топчуть", -- наголосив Дмитро Лубінець.
Він закликав Моніторингову місію ООН і далі працювати в Україні, щоб збирати докази і говорити правду на весь світ. Також він наголосив на необхідності чіткої, рішучої відповіді від міжнародної спільноти -- щоб ті, хто віддає злочинні накази і виконує їх, були покарані.
"Забезпечення прав людини та притягнення до відповідальності за воєнні злочини повинні бути в пріоритеті міжнародної спільноти. Лише об'єднавши зусилля, ми зможемо зупинити агресора та досягти справедливості," – підкреслив Лубінець у завершенні свого виступу.
Його висловлювання – це не лише дипломатичний жест, а й заклик до реальних дій: юридичних, політичних і моральних. Адже війна відбувається не лише на фронті, але й на території цінностей та людяності.
Уповноважений з прав людини в Україні підкреслив, що війна охоплює не лише бої та військову техніку. Це також протистояння за правду, права людини та справедливість. Тиші у такі моменти, коли ці права порушуються, слід вважати співучастю.