Юридичний портал

Там акумульовані його ресурси. Строк дії інвестиційного фонду Порошенка не був продовжений - він завершує свою роботу цього року.

Національна комісія з цінних паперів ухвалила рішення не продовжувати термін дії ПАТ Закритий недиверсифікований інвестиційний фонд "Прайм Ессетс Кепітал", що володіє активами екс-президента України Петра Порошенка, на 20 років. Це рішення стало наслідком санкцій, накладених Радою національної безпеки і оборони України.

Петро Олексійович Порошенко використав свої права на цінні папери ПАТ ЗНКІФ Прайм Ессетс Кепітал, що є управлінням активами. Це призвело до порушення обмежень, визначених рішенням РНБО, про що йдеться в постанові НКЦПФР від 27 червня.

Відповідно до офіційних даних, 29 квітня Порошенко ухвалив рішення про продовження терміну функціонування фонду, який завершує свою діяльність цього року, на 20 років. Підпис депутата на оновленій версії статуту був нотаріально засвідчений 2 травня у Варшаві.

Згідно з оцінкою компанії з управління активами ТОВ КУА Ф'южн Капітал Партнерз, продовження терміну функціонування фонду не слід вважати управлінським рішенням щодо активів, тому це не суперечить забороні, встановленій РНБО. Проте регулятор висловив протилежну думку.

"Підпис Порошенка на оновленій версії статуту ПАТ (...), який був нотаріально засвідчений 2 травня 2025 року у Варшаві, свідчить про те, що він самостійно здійснював управління своїми правами стосовно цінних паперів," – зазначає НКЦПФР.

Крім того, у документі вказується, що Порошенко зобов'язаний був протягом 60 днів передати свої корпоративні права під управління іншій особі, але комісія не отримала жодної інформації з цього приводу.

Згідно з останнім річним звітом фонду за 2020 рік, він володів або мав часткову власність у ряді компаній, зокрема: 49,99% у СК "Країна", 90% у ТОВ "Телерадіокомпанія "Експрес-Інформ", 100% у ТОВ ПІІ "Телерадіокомпанія "НБМ", 55% у ТОВ "СОК "Монітор", 90% у ТОВ "Телерадіокомпанія "ТРТ-ТБ", 89,32% у ПАТ "Севастопольський морський завод", 50,08% у Міжнародному інвестиційному банку, 48,28% у ПрАТ "Київський завод експериментальних конструкцій", 100% у компанії Prime Asset Partners Limited, 100% у Feruvita S.L., 60,97% у Ri-System Limited, а також 5,88% у ТОВ "Фірма Екран".

Як вже було зазначено, Петро Порошенко гостро розкритикував президента України Володимира Зеленського, підкресливши, що його дії "не мають жодної відмінності від російських".

13 лютого на сайті РНБО з'явилась офіційна інформація про санкції проти Порошенка, а також проти мільярдерів Ігоря Коломойського, Костянтина Жеваго, Геннадія Боголюбова і зрадника Віктора Медведчука.

Президент України Володимир Зеленський дав зрозуміти, що обмеження щодо Порошенка можуть бути скасовані, якщо той "поверне кошти, які були виведені з бюджету".

У Службі безпеки України повідомили, що санкції були введені через "небезпеку для національної безпеки", а також через "завдання шкоди стабільному економічному прогресу" країни.

14 лютого низка українських правозахисних організацій виступила із заявою щодо застосування персональних санкцій проти українських політиків та підприємців і назвала їх "позасудовою політичною розправою".

Читайте також