Правозахисниця повідомила, що вже 67 політичних в'язнів у Криму потребують термінової медичної допомоги.
Майже 70 політичних в'язнів у Криму терміново потребують медичної допомоги.
Про це повідомила менеджерка проєктів Центру прав людини ZMINA Вікторія Нестеренко, передає Укрінформ.
"Торік після того, як через ненадання медичної допомоги в російських в'язницях померли двоє кримських політв'язнів, Центр прав людини ZMINA провів дослідження цієї проблеми. Разом із партнерами з інших громадських організацій ми склали список ув'язнених за політичними мотивами кримчан, які критично потребували медичної допомоги й не отримували її. Але відтоді кількість таких політв'язнів значно збільшилася, і на сьогодні в цьому переліку вже 67 людей", - зазначила Нестеренко.
Як зазначає правозахисниця, це актуально для українських громадян, які наразі утримуються в ув'язненні на основі сфальсифікованих кримінальних справ у Криму, а також для тих, хто був незаконно депортований до Росії для відбування свого покарання.
Нестеренко підкреслила, що ключовою проблемою, з якою стикаються політв'язні у місцях позбавлення волі, є постійні відмови у наданні медичної допомоги. Це особливо стосується людей з інвалідністю, літніх осіб, а також тих, хто страждає від хронічних хвороб або зазнав тортур, внаслідок чого отримав серйозні захворювання через неналежні умови утримання.
За словами правозахисниці, кожна людина стикається з хворобами, незалежно від обставин — чи то в звичайному житті, чи в умовах ув'язнення. Проте в останньому випадку захворювання трапляються значно частіше, їх перебіг зазвичай важчий, а ймовірність розвитку нових супутніх недуг значно зростає.
Кількість осіб, які потребують медичної допомоги, зросла, і деякі політв'язні опинилися в критичних умовах. Це стосується таких ув'язнених, як Тофік Абдулгазієв, Ірина Данилович, Олександр Сізіков та Амет Сулейманов. Лише за останній місяць список хворих кримських політв'язнів поповнився двома новими іменами - Русланом Адбурахмановим та Рустемом Гугуриком. На сьогодні загальна кількість таких осіб становить 67, що на 22 більше, ніж торік.
"Ця ситуація має дуже негативний розвиток, і ми обговорюємо її як з українськими державними структурами, так і з міжнародними партнерами," - підкреслила Нестеренко.
Укрінформ раніше інформував, що протягом дев'яти місяців 2024 року було зареєстровано 40 випадків порушення прав на отримання медичних послуг для кримських політв'язнів.