Трамп оголосив світові про початок торгової війни: перші результати.

Головною новиною світових медіа, яка призведе до різноманітних наслідків, стало введення Білим домом імпортних тарифів на товари з багатьох країн, у тому числі й з традиційними торговими партнерами США.
NYT називає ці кроки поштовхом до згортання економічної глобалізації, яка розвивалась від кінця Другої світової війни.
Журналісти висвітлюють, скажімо, непросту ситуацію в Японії та Кореї: ці держави мають військову залежність від Сполучених Штатів, що звужує можливості для критики або введення мит на імпорт американських товарів.
Складна ситуація, що склалася для американських виробників текстилю, зокрема взуття, викликає чималий інтерес. Наприклад, багато моделей кросівок Nike виготовляються у В'єтнамі, і тепер їх вартість суттєво зросте.
Загалом, ситуація в Південно-Східній Азії після оголошень від Трампа виявилася досить складною: регіони сподівалися на підвищення тарифів, але не в таких масштабах, -- повідомляють ЗМІ.
Наприклад, Дональд Трамп встановив мито у розмірі 49% на товари з Камбоджі. Це викликало глибоке занепокоєння у представниці уряду Камбоджі, яка заявила: "Ми невелика країна, і наша основна мета — просто зберегти своє існування. Якби Трамп дійсно дотримувався прав людини та демократичних цінностей, він не вдавався б до таких дій стосовно малих держав".
Сполучені Штати все ще є найзначнішим торговим союзником Камбоджі.
Нові регуляції суттєво змінюють економічну привабливість різних країн, зазначає NYT. Наприклад, у Південно-Східній Азії вигідніше виробляти товари для американського ринку на Філіппінах або в Сінгапурі, тоді як у Латинській Америці Бразилія займає найсильнішу позицію. Проте на сцену виходять й інші гравці — зокрема, Китай має можливість скористатися цим моментом для збільшення обсягів торгівлі з іншими азійськими країнами, які зараз лише раді новим торговим партнерам.
Агентство Fitch тим часом знизило свій прогноз зростання китайського ВВП до 4,4% на 2025 рік, скоригувавши попередню оцінку в 5%. Введення мит сприяло швидкому зниженню світових цін на нафту, які впали приблизно на 7%. Ціна бареля нафти марки Brent вперше з 19 березня опустилася нижче позначки в 70 доларів. Крім того, рішення Трампа негативно вплинуло на акції американських технологічних компаній, що призвело до загальних втрат фондового ринку в розмірі близько 2 трильйонів доларів.
Нагадаємо, 2 квітня президент США Дональд Трамп оголосив про введення нових мит для 260 країн і територій. Пізніше американський лідер зробив нове повідомлення, в якому запевнив, що Америка знову повернеться до статусу великої держави.
Таким чином Трамп підбив підсумки щодо ініціативи нових мит у розмірі 10-50% для 260 країн та територій. Україна отримала тариф у 10%. Підвищення мит уникли Канада та Мексика, для яких США запровадили нові тарифи раніше, а також Росія, Куба, Білорусь та КНДР. Як пояснили в адміністрації Трампа, на них вже накладені високі мита. Крім того, у США заявили, що нібито майже не торгують з цими країнами.