Юридичний портал

"Спеціальний трибунал для Путіна" буде заснований за ініціативи Ради Європи.

Спеціальний трибунал щодо злочину агресії буде створений в рамках Ради Європи. Про це повідомив генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе у вівторок, 4 лютого, у Брюсселі.

"Запровадження Спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії в рамках Ради Європи відкриє нові можливості для наших міжнародних партнерів, зокрема України та Європейського Союзу, щоб у повній мірі скористатися нашим досвідом у захисті прав людини та забезпеченні верховенства права на всьому континенті", - зазначив він під час брифінгу, присвяченому 13-й зустрічі Основної групи, що займається створенням Спеціального трибуналу щодо агресії проти України. У складі цієї групи наразі є 41 країна, а також Єврокомісія, Європейська служба зовнішніх дій та сама Рада Європи.

На запитання DW до верховної представниці Євросоюзу в закордонних справах Каї Каллас про те, як вона оцінює підтримку цієї ініціативи у світі, вона відповіла запрошенням іншим країнам приєднатися до групи зі створення спецтрибуналу. "Дивлячись, що відбувається у світі, кожна країна зацікавлена в тому, щоб це міжнародне право розвивалося далі, і щоб існували чіткі правила для притягнення винних до відповідальності", - наголосила вона.

Читайте також: Експерт: Трибунал для Путіна залежить від підсумків виборів у США

Учасники брифінгу повідомили, що на 13-й зустрічі Основної групи, яка займається створенням Спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії проти України, було досягнуто значних успіхів у розробці установчого статуту. Згідно з інформацією джерел DW, ця зустріч може стати передостанньою, а фінальна зустріч запланована на весну, під час якої може бути підписано документ про заснування трибуналу.

Злочин агресії вважається найтяжчим у світі, а переслідується за нього вище політичне та військове керівництво держави-агресорки. У відповідь на запитання DW про те, як заснування міжнародного трибуналу може вплинути на потенційні переговори, які президент США Дональд Трамп має намір провести з президентом РФ Володимиром Путіним, Кая Каллас відповіла: "Немає жодних сумнівів, що Путін вчинив злочин агресії, тобто вирішив напасти на іншу країну, зазіхнути на суверенітет і територіальну цілісність України. Він абсолютно відкрито говорив про це".

Ознайомтеся також з інформацією: Європейський Союз оприлюднив деталі розслідування агресії Росії щодо України.

Вона вважає, що навіть у разі успішних мирних переговорів між президентом США Трампом та президентом Росії, важливо продовжити діяльність трибуналу. Це потрібно для того, щоб притягнути винних до відповідальності та забезпечити справедливий мир в Україні.

"Ми не маємо права залишати злочин агресії без покарання, - зазначила верховна представниця ЄС з питань зовнішньої політики. - Спеціальний трибунал є важливим інструментом тиску на Путіна та його уряд для припинення цієї війни. Це також послання іншим агресорам або тим, хто планує атакувати сусідні держави. Саме тому ці сигнали мають велике значення, а кому і про що говорити — кожен вирішує самостійно."

Читайте також