Юридичний портал

У Брюсселі було презентовано ініціативу Президента України "Bring Kids Back UA" для новообраних членів Європейського парламенту – Офіційний веб-сайт Президента України.

Радниця глави Офісу Президента України Дарія Зарівна виступила з презентацією ініціативи Bring Kids Back UA у Європейському парламенті. Ця ініціатива належить до компетенції Президента України і супроводжується результатами роботи Міжнародної експертної групи, яка має двох співголів: Андрія Єрмака, керівника Офісу Президента, та леді Гелену Кеннеді, директорку Інституту прав людини Міжнародної асоціації юристів. У ході презентації були озвучені рекомендації другої Білої книги.

На конференції, що була присвячена темі "Примусові переселення та депортація українських дітей: сучасний стан і заклик до спільних дій", виступив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, який звернувся до учасників через відео.

"Кожен випадок зникнення дитини підкреслює необхідність не лише її повернення додому, а й захисту цінностей спільноти, гідності та справедливості, які становлять фундамент Європейського Союзу. Якщо діти здатні боротися з агресією, ми також повинні проявляти таку ж відвагу," - підкреслив він.

Голова Європейського парламенту Роберта Мецола висловила повну підтримку ініціативи Володимира Зеленського "Bring Kids Back UA" від імені Європарламенту.

"Конфлікт між Росією та Україною став серйозним випробуванням для міжнародних стандартів і етичних норм. Переміщення українських дітей, яке відбувається незаконно, є одним із найбільш вражаючих злочинів, що потребує термінового реагування", - зазначила вона.

Співголова міжнародної експертної групи Bring Kids Back UA, леді Гелена Кеннеді, поділилася висновками та рекомендаціями, що містяться в першій Білий книзі "Захист дітей від примусових переміщень та депортації".

"Росія розпочала масове вивезення українських дітей з зазнаних окупацією регіонів всього за кілька днів до початку повномасштабної агресії. Це не було рятування з небезпечних зон, як стверджували російські представники, а зовсім інша ситуація. Це була депортація," - підкреслила вона.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець підкреслив, що на тимчасово окупованих територіях України країна-агресор втілює політику, яка має на меті знищення української ідентичності, особливо в контексті дітей та підлітків.

Дарія Зарівна, яка є операційною директоркою Bring Kids Back UA, презентувала рекомендації другої Білої книги "Реінтеграція дітей, які пережили депортацію та примусове переміщення: міжнародні стандарти та найкращі практики для України".

"Повернення дітей додому - це лише початок їх реінтеграції та відновлення прав. Діти потребують нашої підтримки, щоб зцілитися та відновити своє життя в безпечному середовищі відповідно до найкращих міжнародних стандартів", - зазначила вона.

Крім того, Україна представила підсумки Міністерської конференції з людського виміру Формули миру, яка відбулася в Канаді 30-31 жовтня: Спільне комюніке та Монреальські зобов'язання, що мають сприяти поверненню всіх полонених і депортованих українців.

У рамках цих подій у Брюсселі Дарія Зарівна, Гелена Кеннеді та віцепрезидентка Європарламенту Піна Пічерно презентували виставку "Bring Kids Back UA - Втрачене дитинство". Експозиція включає фотографії українського фотомитця Романа Пашковського, на яких зображені очі дітей, що змогли повернутися додому після депортації. Крім того, на виставці можна побачити їхні малюнки та почути їхні історії.

Читайте також