В Європейському Союзі оголосили про готовність використати "всі доступні засоби", якщо уряд Грузії продовжить шкодити демократичним цінностям.

Міністри закордонних справ 17 європейських країн разом із високою представницею ЄС з питань зовнішніх відносин і політики безпеки Кая Каллас висловили занепокоєння щодо загострення ситуації в Грузії та оголосили про готовність використовувати "всі доступні засоби" для запобігання руйнації демократичних процесів.
Цю інформацію містить спільна заява, яка була опублікована в п'ятницю на веб-сайті уряду Великої Британії, повідомляє Укрінформ.
"Ми, міністри закордонних справ європейських демократій, стурбовані і глибоко занепокоєні погіршенням ситуації в Грузії. Ми рішуче засуджуємо нещодавнє політично вмотивоване ув'язнення та затримання лідерів грузинської опозиції, явно спрямоване на придушення політичної опозиції в Грузії за кілька місяців до місцевих виборів. Їх затримання, а також довільні арешти та посилення репресій проти інших критиків грузинської влади, представників громадянського суспільства, мирних протестувальників та незалежних журналістів сприяють руйнуванню демократії в Грузії та швидкому переходу до авторитарного режиму", - наголошується у заяві.
Очільники Міністерства закордонних справ висловили своє незадоволення щодо недавніх змін у законодавстві, які, на їхню думку, спрямовані на обмеження незалежної діяльності громадянського суспільства та законних проявів протесту.
"Сьогодні авторитарні тенденції та антиєвропейська політика грузинського уряду ще більше ставлять під загрозу демократичні здобутки Грузії та її стосунки з нашими державами", - підкреслюють автори заяви.
Європейські дипломати підкреслили, що продовжать "викривати антидемократичні дії та порушення прав людини" з боку влади Грузії і не виключають застосування "всіх наявних односторонніх та багатосторонніх інструментів", якщо Тбілісі продовжить підривати демократію та зневажати права людини.
Окрім цього, вони закликали уряд Грузії терміново звільнити "несправедливо затриманих політиків, журналістів та активістів", скасувати репресивні закони та розпочати національний діалог за участю всіх зацікавлених сторін.
Заяву підписали міністри закордонних справ Бельгії, Великої Британії, Данії, Естонії, Ірландії, Ісландії, Іспанії, Латвії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Фінляндії, Франції, Чехії, Швеції, а також висока представниця ЄС із зовнішніх відносин й політики безпеки Кая Каллас.
Як повідомляв Укрінформ, посол США у Грузії Робін Данніган, яка залишає посаду, нещодавно розповіла про адресований адміністрації Дональда Трампа непублічний лист від керівництва правлячої партії "Грузинська мрія", що мав "загрозливий і образливий" характер.