Юридичний портал

У Києві глава держави вшанував пам'ять тих, хто загинув внаслідок російського ракетного обстрілу -- Офіційний сайт Президента України.

Президент України Володимир Зеленський на місці російського удару балістичною ракетою по Києву вшанував пам'ять загиблих і заслухав доповідь міністра внутрішніх справ.

Президент країни залишив квіти біля стіни зруйнованого будинку, який постраждав від масованого обстрілу Росії в ніч на 24 квітня. Цей жахливий напад забрав життя 12 осіб, серед яких були й подружжя разом з їхнім 17-річним сином. 14-річна донька наразі знаходиться в лікарні.

"Передусім хотів би ще раз висловити співчуття від себе особисто й від усіх людей, я впевнений. На жаль, через трагічні втрати, через такий страшний удар російського агресора по наших людях, по наших цивільних людях", - сказав Президент.

Володимир Зеленський подякував рятувальникам, поліцейським і всім, хто допомагав постраждалим і ліквідовував наслідки обстрілу.

Пам'ять українців, загиблих від рук Росії, вшанували Андрій Єрмак, керівник Офісу Президента України, міністр з європейських справ Ірландії Томас Бірн, заступник міністра закордонних справ Литви Сігітас Міткус, а також 65 послів різних країн і міжнародних організацій, представники Офісу Президента та інші державні чиновники.

Президент країни подякував дипломатичним представникам за їхню підтримку України та відданість українському народу.

"Ваша присутність на цьому заході є яскравим свідченням поваги до українського народу та його боротьби за виживання," - підкреслив Володимир Зеленський.

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко доповів Президенту, що аварійно-пошукові роботи на місці трагедії завершилися лише сьогодні вранці, зараз тривають аварійно-відновлювальні заходи. За його словами, поранені 87 осіб, серед них 10 дітей і 25 літніх людей. Понад 30 постраждалих залишаються в лікарнях, зокрема з важкими пораненнями та ампутаціями.

Внаслідок масштабного обстрілу з боку Росії пошкоджено 51 житловий будинок та кілька нежитлових споруд.

"Ми отримали заявки від усіх жителів цього району. Військова адміністрація та місцева влада вже почали процес розселення цих осіб," - підкреслив міністр.

В урочистостях взяли участь дипломати з Австралії, Азербайджану, Аргентини, Бельгії, Бразилії, В'єтнаму, Греції, Данії, Естонії, Ізраїлю, Індонезії, Ірландії, Китаю, Південної Кореї, Литви, Лівії, Мексики, Нідерландів, Норвегії, Пакистану, Португалії, Румунії, Сербії, Словенії, Таджикистану, Туреччини, Угорщини, Фінляндії, Хорватії, Чорногорії, Швеції та Японії. Також були присутні тимчасові повірені у справах Австрії, Алжиру, Болгарії, Великої Британії, Вірменії, Грузії, Іраку, Іспанії, Італії, Канади, Німеччини, Палестини, Південної Африки, Північної Македонії, Словаччини, США, Судану, Франції, Чехії, Швейцарії, а також заступниця глави польської місії. Окрім цього, участь взяли керівники місій ГУАМ, КМЄС, Моніторингової місії ООН з прав людини, Офісу гуманітарної допомоги ЄС, Організації економічного співробітництва та розвитку, УВКБ ООН, ЮНІСЕФ, ЄС, НАТО, Управління ООН з координації гуманітарних справ, Всесвітньої продовольчої програми ООН та Міжнародної організації з міграції.

Читайте також