У Нідерландах, 11 років після трагедії MH17, пройшла церемонія вшанування пам'яті жертв.

У Нідерландах під час церемонії біля меморіального комплексу жертвам трагедії МН17 поблизу аеропорту "Схіпгол" в 11-ті роковини авіакатастрофи родичі 298 загиблих зачитали їхні імена.
Родич трьох осіб, які загинули в катастрофі МН17, Піт Плуг, що є членом правління фонду "Авіакатастрофа", у своєму виступі підкреслив, що цей рік був надзвичайно насиченим подіями. Він також акцентував увагу на значущості рішення Європейського суду з прав людини у справі між державами "Україна та Нідерланди проти Росії".
Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс, в день пам'яті трагічних подій, підкреслив, що за кожним іменем, що відображене на меморіалі, приховані глибокі страждання та смуток.
"Збиття рейсу MH17 і через 11 років так само глибоко нас вражає. Сьогодні ми вшановуємо пам'ять 298 загиблих і висловлюємо підтримку їхнім рідним. За кожним ім'ям, викарбуваним на меморіалі -- величезний біль і горе. Бажаю всім родинам загиблих багато сил у цей нелегкий день", - написав він у соцмережі Х.
Командувач збройних сил Нідерландів, генерал Онно Ейхельсхайм, підкреслив, що трагедія MH17 вплинула на життя тисяч людей. "Сьогодні, через 11 років після катастрофи MH17, ми вшановуємо пам'ять 298 загиблих, а також тисячі інших, кого це торкнулося. Мої думки сьогодні з ними і з усіма, хто з самовідданістю та повагою працював над репатріацією тіл, розслідуванням і досягненням справедливості," – зазначив він.
Як повідомляв Укрінформ, напередодні посол України в Нідерландах вшанував пам'ять жертв трагедії МН17.
Пасажирський Boeing-777 авіакомпанії "Малайзійські авіалінії", який здійснював рейс МН17 з Амстердама до Куала-Лумпура, був збитий 17 липня 2014 року над територією, контрольованою бойовиками в Донеччині. На борту літака знаходилися 283 пасажири та 15 членів екіпажу, і всі вони загинули внаслідок трагедії.
Велика палата Європейського суду із прав людини у Страсбурзі 9 липня 2025 року оголосила рішення у міждержавній справі "Україна та Нідерланди проти Росії", в якому визнала численні порушення прав людини з боку держави-агресора.