Юридичний портал

В контексті обміну військовополоненими за формулою "всі на всіх" паритет не є визначальним фактором, - зазначає Юсов.

Україна займається організацією обміну з Росією у форматі "всіх на всіх", причому цей процес не вимагає збалансованості в чисельності військовополонених.

Як заявив представник Головного управління розвідки міністерства оборони України та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов, ця робота має вестись постійно і не може бути ймовірністю. Це завдання, підкреслив Юсов.

"Проте ми не можемо сказати, що це питання найближчих днів", -- зазначив він в інтерв'ю "Укрінформу".

Відповідаючи на запит про важливість паритету у кількості військовополонених для реалізації відповідного механізму, представник ГУР Міністерства оборони України підкреслив: "Звичайно, це не так. Ми звертаємося до міжнародного права. Женевські конвенції встановлюють процедуру повернення всіх військовополонених".

Раніше в Координаційному штабі, що займається питаннями військовополонених, підкреслювали, що обмін усіх полонених за форматом "всіх на всіх" з Росією, якщо буде досягнута відповідна угода, реалізовуватиметься поступово, а не в один момент.

На думку уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, обмін у форматі "всіх на всіх" може стосуватися лише військовослужбовців та цивільних заручників, і в результаті цього процесу повернути всіх українців не вдасться.

Омбудсмен раніше поділився інформацією про злочини, вчинені російськими загарбниками. На той момент було відомо про п'ять військовополонених, які стали жертвами розстрілу.

У листопаді представники Міністерства закордонних справ Росії оголосили про готовність до обміну 630 військовополоненими. Наймасштабніший обмін за весь період конфлікту відбувся у січні поточного року, коли Росія та Україна здійснили взаємний обмін 195 полоненими з кожної сторони.

Читайте також