У Росії чоловіка засудили до ув'язнення за фінансування РДК через донати: який термін йому призначили?
Юнака з Іркутської області Олексія Бадмаєва так званий "окружний військовий суд" засудив до семи років ув'язнення у справі про фінансування тероризму. Росіянин зробив донат "Російському добровольчому корпусу", а також у мережі виступав проти війни.
Цю інформацію підтвердили представники "суду". Декілька правозахисних організацій зазначили, що Олексію Бадмаєву всього 21 рік. Сума внеску на РДК становила всього 500 рублів.
У справі юнака зазначено, що Бадмаєв виступав проти повномасштабного вторгнення Росії в Україну і "був прихильником ідеології легіону "Свобода Росії" та "Російського Добровольчого Корпусу", оголошених у Росії терористичними". Також він начебто публікував у соцмережах коментарі, які нібито "пропагують діяльність" російських повстанців, і "переводив гроші РДК".
У рішення "суду" зазначено, що молодий чоловік відбуде початкові два з половиною роки у тюремному ув'язненні, а наступну частину терміну - у колонії з посиленим режимом.
Одразу кілька правозахисних медіа з країни-агресора вказали на незрозумілість ситуації, в якій "правоохоронці" отримали інформацію про донати молодого чоловіка. Ці видання повідомляють, що в Росії функціонує мережа фальшивих ботів, яка використовується для вербування росіян до Збройних Сил України або добровольчих підрозділів, що борються на стороні України.
Вважається, що більша частина людей, заарештованих "за донати" є спланованими провокаціями. Російські IT-фахівці припускають, що такі сайти могли бути створені російськими спецслужбами саме для виявлення людей, які нелояльні до режиму.
За інформацією, отриманою від правозахисників з Російської Федерації, "від початку війни між Росією та Україною, кількість осіб, які стали фігурантами справ за звинуваченнями у державній зраді, шпигунстві та секретній співпраці з іноземними державами, досягла щонайменше 792".
На справді, правозахисники мають хибну думку, вважаючи, що початком конфлікту є лютий 2022 року. Насправді війна розпочалася ще у 2014 році.
Як повідомлялося на OBOZ.UA, незважаючи на примусову паспортизацію, що здійснюється російськими окупантами на захоплених територіях України, все ще залишаються українці, які не подали заявки на отримання російського громадянства. Однак тепер, окрім обмежень у правах, їм також загрожує вислання за найменшим приводом. Більше деталей читайте тут.