В Росії функціонує розгалужена система тортур для військовополонених, яка передбачає навчання спеціалізованих кадрів, зазначає Юсов.
Росія розробила комплексну систему тортур для військовополонених, яка включає навчання спеціалістів у цій сфері.
Як передає Укрінформ, про це представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов заявив на форумі "Геноцидальні практики РФ в Україні: від Голодомору до російсько-української війни", повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими у Телеграмі.
Під час виступу Юсов навів факти про побудовану в РФ систему порушення прав полонених.
За його словами, відповідно до дослідження, проведеного експертами ООН, більше 95% військових, які були звільнені з російського полону, стали жертвами тортур або зазнали інших порушень Міжнародного гуманітарного права і Женевських конвенцій.
Він підкреслив, що в переважній більшості ситуацій мова йшла не про використання насильства для здобуття відомостей.
Ці дії були свідомими тортурами, спрямованими на те, щоб зруйнувати опір особи та її ідентичність, принизити її гідність і змусити відмовитись від всього, що вона цінує, або ж зламати дух близької людини.
Представник ГУР повідомив, що в Росії існує ціла мережа тортур, за які несуть відповідальність конкретні особи.
Згідно з його інформацією, російська сторона "підготовлює окремих "фахівців" - методи катувань детально описані, і за ними проводять навчання. Це те, що важко уявити будь-якому представнику західної цивілізації".
Юсов наголосив, що в Росії фактично не функціонують структури, які відповідають за контроль за дотриманням Женевських конвенцій та гуманітарного права.
Представник ГУР зауважив, що йдеться про Міжнародний комітет Червоного Хреста, якого Росія фактично позбавляє можливості працювати, не допускаючи до місць утримання полонених та не залучаючи до підготовки й обміну.
Водночас і позиція МКЧХ, на його думку, в багатьох випадках мала б бути проактивнішою.
На переконання Юсова, про абсолютно кричущі приклади порушення Женевських конвенцій з боку РФ має говорити не Україна як жертва, а структури, які відповідають за контроль дотримання і виконання їх положень, чого в багатьох випадках немає.
Він зазначив, що, незважаючи на ці важкі обставини, Україна продовжує зусилля для звільнення своїх захисників, які потрапили в полон, а також цивільних осіб, що були викрадені.
За час повномасштабного вторгнення росіян відбулися 58 обмінів, майже 4 тисячі українців вдалося повернути додому.
"На жаль, існує безліч інших питань, які також потребують уваги. За них необхідно боротися: як за військових, так і за цивільних", - підкреслив Юсов.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що Україна не залучає Міжнародний комітет Червоного Хреста до процесу репатріації військовополонених.