В Росії створили освітню програму для вчителів, щоб захистити дітей від "пропаганди українського неонацизму".
Зображення: Національний центр опору
На платформі російського товариства "Знання" стартував безкоштовний онлайн-курс, присвячений темі "Запобігання ідеології неонацизму серед молоді та дітей", повідомляє видання Verstka.
Цей навчальний курс був створений командою з 12 фахівців, включаючи істориків, політологів, соціологів і юристів, і призначений для вчителів, вихователів та працівників, які займаються молодіжною політикою.
Розробники пояснюють педагогам, як спростовувати "тези української пропаганди", наводять приклади "міфів про Україну" та дають хронологію шляху до повномасштабного вторгнення Росії в Україну, починаючи від 1900 року.
Лектори вчать виявляти дітей, які можуть бути схильні до "вербування". До групи ризику вони відносять, зокрема, "опозиційно налаштованих дітей", дітей-сиріт і дітей-біженців. Автори курсу пропонують "закласти у свідомість дітей готовність жити за умов гібридної війни Заходу з Росією", але попереджають, що важливо відмовитися від "прямолінійного підходу". Натомість педагогам радять працювати зі свідомістю дітей через м'який вплив, щоб людина почала сприймати точку зору вчителя як свою власну.
Окремий блок в курсі присвятили роботі з дітьми з окупованих територій. Один із лекторів навіть пропонує "заново формувати їхню ідентичність, а скоріше навіть повернути їм традиційну російську ідентичність".
"Ключовим є демонстрація через реальні життєві історії того, що лише в складі Росії українська молодь має шанс на якісну освіту, успішну кар'єру, доступ до політичної та правової підтримки, можливість створення традиційних сімей, а також на безпечне та стабільне життя. Натомість, те, що пропонує Україні, - це лише руйнування, страждання, бідність і знищення традиційних цінностей," - зазначається у конспекті одного з розділів.
Нещодавно Центр національного спротиву повідомляв, що на ТОТ України російські окупанти інспектують школи та намагаються знайти учнів із проукраїнською позицією й залякати їх. У Маріуполі дітей з проукраїнськими поглядами відправляють на "лікування" у психіатричні лікарні. Станом на початок жовтня Росія викрала понад 20 тисяч українських дітей. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що існує високий ризик депортації ще 1,5 млн дітей. Крім Росії, дітей вивозять ще й до Білорусі. Ця країна стала співучасницею російських злочинів та перемістила щонайменше 2219 українських дітей з окупованих територій на свою територію з 2021 року до червня 2024. Правозахисники переконані, що Олександр Лукашенко особисто створив умови для переміщення українських дітей на білоруську територію, а Союзна держава Росії та Білорусі відіграє важливу роль у фінансуванні й організації переміщення та перевихованні українських дітей.