Юридичний портал

В Росії внесли фонд Елтона Джона, що займається боротьбою зі СНІДом, до списку "небажаних" організацій.

Генеральна прокуратура Російської Федерації висунула обвинувачення на адресу фонду у "пропаганді нетрадиційних сексуальних орієнтацій, західних сімейних цінностей та гендерних змін". Також було заявлено про "інформаційну кампанію Заходу, спрямовану на дискредитацію Росії" після початку повномасштабного конфлікту з Україною.

Генеральна прокуратура Росії оголосила "небажаним" Фонд Елтона Джона з боротьби зі СНІДом. Про це йдеться в повідомленні російського відомства.

Згідно з інформацією, яку надає російська генеральна прокуратура, організації, пов'язані з цим фондом, нібито діють під "маскою" гуманітарних ініціатив і "взаємодіють з міжнародними структурами, що пропагують ідеї економічної ізоляції Росії". Також у російських джерелах зазначається, що британський фонд "активно співпрацює з некомерційними організаціями, які виконують роль іноземних агентів" на території Росії.

Генеральна прокуратура висунула обвинувачення проти фонду в тому, що він займається "пропагандою альтернативних сексуальних орієнтацій, західних сімейних систем і змінює статеву ідентичність", а також у "здійсненні інформаційної кампанії Заходу, спрямованої на дискредитацію Росії" після початку широкомасштабної війни в Україні.

Фонд, що займається боротьбою зі СНІДом, був заснований британським музикантом Елтон Джоном у 1992 році в США, а вже в 1993 році його діяльність розпочалася й у Великій Британії. Ця організація стала однією з найбільших у світі, що займаються підтримкою у боротьбі з СНІДом.

Нагадаємо, що в січні російська генеральна прокуратура визнала "небажаним" Міжнародний реєстр збитків, завданих агресією Росії проти України (RD4U). За інформацією відомства, діяльність реєстру нібито "направлена на порушення територіальної цілісності" Росії, "підрив економічних основ країни" та "дестабілізацію соціально-політичної ситуації".

Раніше ми також повідомляли про те, що у Росії визнали "небажаною" на своїй території роботу української правозахисної організації "Центр прав людини Zmina" через начебто "дискредитацію" політики російської влади й "намагання створювати умови для дестабілізації суспільно-політичної ситуації в країні, зокрема через інспірування національно-сепаратистських настроїв".

Читайте також