Юридичний портал

Трамп заборонив американським дипломатам коментувати вибори за межами країни.

Державний секретар США Марко Рубіо доручив американським дипломатам по всьому світу не коментувати чесність і доброчесність виборів, проведених іноземними державами.

Про це йдеться у внутрішній записці, з якою ознайомилося агентство Reuters у четвер, передає "Європейська правда".

У повідомленні, яке було розіслано всім дипломатичним установам США через внутрішній канал Державного департаменту 17 липня, зазначено, що департамент більше не планує робити заяви чи публікації в соцмережах, пов'язані з виборами, за відсутності "ясного та вагомого" зовнішньополітичного інтересу.

"У випадках, коли доцільно коментувати вибори в інших країнах, наше повідомлення повинно бути лаконічним, з акцентом на привітання кандидата, який здобув перемогу, а також, за необхідності, підкреслювати спільні інтереси в зовнішній політиці", - зазначено в документі, який має мітку "конфіденційний", але не є секретним.

"У посланнях слід уникати висловлювань щодо чесності або цілісності виборчого процесу, його легітимності або демократичних цінностей відповідної країни", - сказано в документі.

У документі також підкреслюється, що будь-які повідомлення, що стосуються виборів, мають надходити або від міністра, або від прес-секретаря Держдепартаменту. Американським дипломатам заборонено робити подібні заяви без попереднього чіткого дозволу керівництва відомства.

У записці згадується промова президента Дональда Трампа 13 травня в Ер-Ріяді, коли він розкритикував те, що він назвав "західними інтервентами", які вказують країнам Близького Сходу, як управляти своїми справами, заявивши, що це більше не є справою Вашингтона, і що він прагне налагодити партнерські відносини.

Відповідаючи на запит щодо записки, представник Державного департаменту в електронному листі підкреслив кілька аспектів директиви, зазначивши, що даний підхід узгоджується з акцентом адміністрації на "національному суверенітеті".

Сполучені Штати традиційно розглядають просування прав людини і демократії, а також свободу преси як основну зовнішньополітичну мету, хоча критики неодноразово вказували на подвійні стандарти, які Вашингтон застосовує до своїх союзників.

За часів президенства Трампа адміністрація все більше дистанціюється від підтримки демократії та прав людини, сприймаючи їх, в основному, як втручання у внутрішні справи інших держав. Наприклад, вона ініціювала реформи в бюро з прав людини Державного департаменту, стверджуючи, що це стало майданчиком для "лівих активістів, які мстяться лідерам, що протистоять "пробудженню"".

Посадовці Трампа неодноразово втручалися в європейську політику, щоб засудити те, що вони вважають придушенням правих лідерів, зокрема в Румунії, Німеччині та Франції, звинувачуючи європейську владу в цензурі таких поглядів, як критика імміграції, в ім'я боротьби з дезінформацією.

Читайте також