Юридичний портал

Учасниць Femen звільнили з ув'язнення через 48 годин після протесту в оголеному вигляді біля офісу ООН у Женеві: деталі події.

Українські активістки Femen, Яна Федорець та Діана Ушкаленко, були звільнені з в'язниці в Женеві, куди їх помістили після оголеної акції в сусідстві з будівлею ООН. Після двох діб утримання під вартою, дівчата отримали можливість повернутися на свободу ввечері 14 грудня.

Однак справа проти них досі не завершена, зазначила Діана у соціальних мережах. Femen поки що не дали жодного коментаря щодо ситуації, але кілька швейцарських ЗМІ повідомляють, що учасникам та організаторам акції можуть загрожувати значні фінансові санкції.

Яна Федорець і Діана Ушкаленко були затримані за "вандалізм", згідно з версією правоохоронців. Вони за допомогою пилки завдали значних пошкоджень пам'ятнику "Зламаний стілець", залишивши більше десяти глибоких подряпин. Ймовірно, їхній намір не полягав у повному знищенні цього дерев'яного витвору мистецтва.

Тринога конструкція є роботою швейцарського художника Даніеля Берсе. Вона встановлена на площі Націй у 1997 роц "для підвищення обізнаності про вплив наземних мін на цивільне населення в зонах конфлікту". Тобто це пам'ятник всім цивільним постраждалим від мін та вибухівки.

Женевські правоохоронні органи повідомили, що чотири особи, серед яких Яна, Діана та двоє асистентів Femen, які документували подію, були доправлені до поліції "для проведення допиту у зв'язку з даним інцидентом". Проте згодом жодних коментарів з боку правоохоронців не надійшло.

За словами Діани Ушкаленко, ця акція була націлена як на Росію, так і на ООН. Росія "розпочала агресивну війну проти України, внаслідок якої гинуть люди та калічаться долі".

"Той факт, що в офісі ООН у Женеві, де встановлений "Зламаний стілець", працює кадровий співробітник ФСБ Тетяна Валова, лише підкреслює руйнівний вплив Росії на Організацію Об'єднаних Націй," - сказала дівчина.

"Зламаний стілець" був обраний для акції не без причини. Цей образ, що символізує боротьбу за заборону протипіхотних мін, тепер покликаний нагадувати людям "про безсилля міжнародних інституцій у забезпеченні миру та захисту людських життів", зазначають представники Femen.

"Зламаний стілець" мав залишатися на місці протягом трьох місяців, до підписання міжнародної конвенції про заборону протипіхотних мін та касетних бомб. Сьогодні, майже через 30 років, Україна стала найзамінованішою країною в історії. Це яскрава демонстрація нездатності ООН забезпечити міжнародну безпеку та захист прав людини", - пояснила Діана.

Дівчини також нагадали, що через дії Росії понад 12 тисяч цивільних жертв війни тепер потребують протези кінцівок (повне відео їх акції "без купюр" можна передиитись тут).

В Державній службі з надзвичайних ситуацій підкреслюють, що в Україні існує серйозна проблема з мінним забрудненням. Площа та кількість замінованих територій зросли у 10 разів у порівнянні з до війною. На сьогоднішній день більше 30% українських земель охоплені мінами, що приблизно еквівалентно території двох Австрій.

Як повідомляв OBOZ.UA, передостання акція Femen також привернула увагу громадскості та правоохронців. Вона відбуласть біля посольства Ірану в Києві. У такий звичайний для себе спосіб дівчата з Femen висловили протест проти надання військової підтримки Росії Тегераном.

Читайте також