Юридичний портал

Атака на Кривий Ріг стала найсмертельнішою для дітей за три роки конфлікту, за даними ООН.

Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) визнало російський ракетний удар по Кривому Рогу 4 квітня найбільш смертоносним від початку повномасштабної війни РФ проти України, від якого загинули та постраждали діти.

Про це заявив у вівторок під час засідання Ради Безпеки ООН заступник генсека ООН з гуманітарних питань Том Флетчер, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Верховний комісар ООН з прав людини в Україні підтвердив численні випадки жертв і зазначив, що це був найбільш руйнівний удар, який завдав шкоди дітям, з початку лютого 2022 року", - підкреслив заступник генерального секретаря ООН.

Він підкреслив, що останніми тижнями продовжувалися атаки безпілотників, які спричиняли жертви серед цивільного населення, а також ураження житлових будинків, шкіл, дитячих майданчиків. Заступник генсека ООН додав, що, за даними української влади, лише минулого тижня в прифронтових областях загинуло більше 90 цивільних.

Загалом, за його словами, УВКПЛ офіційно підтвердило вбивство щонайменше 12 910 цивільних, у тому числі 682 дітей, а також поранення майже 30,7 тис. людей по всій Україні з 24 лютого 2022 року по 31 березня 2025 року.

"Вірогідно, реальні втрати значно перевищують ці цифри," - підкреслив він.

Окрім того, внаслідок війни 3,7 мільйона людей в Україні стали внутрішньо переміщеними особами, і наразі спостерігаються нові хвилі евакуації на північному сході країни. По всьому світу зафіксовано близько 7 мільйонів українських біженців, більшість з яких знаходиться в Європі.

"Майже 13 мільйонів людей по всій Україні потребують гуманітарної допомоги. Більшість із них - це жінки, діти, люди похилого віку та люди з інвалідністю", - продовжив Флетчер.

Він зазначив, що протягом перших двох місяців 2025 року 290 гуманітарних організацій, серед яких чимало національних НУО, надали критично важливу підтримку 1,7 мільйонам людей. Проте цього недостатньо, акцентував заступник генерального секретаря ООН.

"Завдяки щедрості донорів було забезпечено 17% із $2,6 мільярда, необхідних для гуманітарних потреб України та плану реагування на 2025 рік", - зазначив він.

Через це доводиться зосереджувати обмежені ресурси лише на чотирьох стратегічних невідкладних пріоритетах - підтримці прифронтових громад, реагуванні на надзвичайні ситуації, сприянні евакуації та допомозі переміщеним особам.

"Зростання фінансових ресурсів є критично важливим для забезпечення продовження гуманітарних ініціатив, які надають допомогу тим, хто найбільше цього потребує," - підкреслив представник ООН.

Він наголосив, що цивільні особи все ще зазнають великих страждань, а гуманітарна ситуація щодня стає дедалі гіршою. Флетчер звернувся до Ради безпеки ООН з проханням вжити заходів, щоб ця епоха ескалації конфліктів і протистояння не була запам'ятана як час безкарності та жорстокої байдужості.

За інформацією Укрінформу, увечері 4 квітня російські військові здійснили ракетний удар по житловій зоні Кривого Рогу. В результаті цього нападу загинуло 20 осіб, серед яких дев'ять були дітьми.

Читайте також