Юридичний портал

Україна та міжнародна спільнота об'єдналися у боротьбі проти російської агресії. Санкційні заходи реалізуються - Служба зовнішньої розвідки - Новини Харкова.

Огляд Служби зовнішньої розвідки України

Держдеп США схвалив продаж Україні двох пакетів військової допомоги на суму $322 млн. "Держдепартамент ухвалив рішення про схвалення можливого продажу уряду України закордонних військових засобів ракетної системи HAWK Phase III, систем забезпечення та супутнього обладнання на суму приблизно 172 мільйони доларів", - зазначено у повідомленні. Також нашій країні продадуть БМП Bradley та засоби технічного обслуговування до цих бойових машин на суму приблизно 150 мільйонів доларів.

Литовська компанія в сфері оборонних технологій, RSI Europe, передала Збройним силам України сотні дронів Shpak, спеціально створених для виконання дальніх високоточних атак із застосуванням різних видів вибухових пристроїв.

"Уявіть ситуацію: Росія скидає керовані авіабомби на житлові комплекси в Харкові, а також на медичні та освітні установи в Україні. Це все про знищення і війну – саме цього прагне Росія", - підкреслила міністр закордонних справ Латвії Байба Браже.

рф

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн разом із президентом Європейської ради Антоніу Коштою звернулися до китайського лідера Сі Цзіньпіна з проханням вплинути на Росію, щоб вона припинила військові дії проти України, а також утриматися від надання будь-якої матеріальної допомоги російському оборонному сектору.

У травні 2025 року загальний фінансовий результат (прибуток мінус збиток) організацій Російської Федерації знизився на 38,7 % у річному вимірі, досягнувши 1,76 трильйона рублів. У порівнянні з квітнем, коли прибуток становив 2,93 трильйона рублів, цей показник зменшився на 40,2 %.

Росія, яка є одним з провідних світових постачальників соняшникової олії, зменшила свої експортні обсяги у першій половині 2025 року на 38% у порівнянні з тим же періодом попереднього року.

Ритуальний бізнес рф на тлі колосальних втрат живої сили в Україні показав зростання на 16 % за півроку. Попит на ритуальні послуги залишається стабільним через демографічні чинники. За січень-квітень ринок виріс на 12,7 %, до 39,5 млрд руб.

Аеропорт "Домодєдово" оголосив про ризик банкрутства всього через місяць після того, як був націоналізований.

Госдума прийняла в останньому читанні закон, який зобов'язує мобільних операторів блокувати фінансові кошти на рахунках абонентів та призупиняти надання послуг за запитом правоохоронних органів.

З метою покращення показників народжуваності, що цього року досягнули найнижчого рівня за останні 200 років, у російському уряді було створено спеціальну групу з демографічних питань. Інформацію про це озвучила спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко. Вона зазначила, що завдяки цій ініціативі вдається перетворити сімейні цінності на пріоритет для всієї країни.

З 11 по 18 липня міжнародні резерви Росії зменшилися на $1,6 мільярда.

У контексті підвищених процентних ставок центрального банку та обмеженого доступу до фінансових засобів для купівлі автомобілів, ринок за підсумками першої половини року зазнав значних втрат: середньотоннажні вантажівки впали на майже 40 %, легкі комерційні автомобілі — на 30 %, а сегмент автобусів — на 60 %.

Своє матеріальне становище як добре оцінюють лише 20 % росіян.

Депутат госдуми від "Єдиної росії" Михайло Тарасенко 22 липня взяв участь у голосуванні щодо 11 законопроєктів, хоча на тому ж засіданні спікер оголосив про його смерть. За годину після того, як Тарасенко востаннє натиснув на кнопку, Володін повідомив, що депутат помер у віці 77 років. "Давайте вшануємо пам'ять нашого колеги, товариша, який із 2007 року з нами у цій залі працював", - сказав Володін. Він додав, що депутат "важко хворів" і боровся, але "хвороба виявилася сильнішою".

Новосибірське відділення ЛДПР висунуло кандидатуру 42-річного ветерана війни в Україні Данила Шаргана на посаду в міській раді. Шарган наразі є обвинуваченим у справі, пов'язаній із тортурами дітей, що розглядається судом з червня 2025 року. За версією обвинувачення, в період з листопада 2023 року по березень 2024 року він систематично застосовував фізичне насильство до дітей у спортивному таборі, використовуючи дерев'яні палички, що призводило до фізичного болю і психічних травм у вихованців.

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що звернувся до представників США з проханням допомогти звільнити литовських громадян, ув'язнених у білорусі.

Державна прикордонна служба Литви (VSAT) придбала багатофункціональні гелікоптери та безпілотні літальні апарати для забезпечення охорони кордонів з Білоруссю та Калінінградською областю Росії.

Польський парламент ухвалив рішення продовжити тимчасове обмеження на можливість подання заяв на отримання притулку на білоруському кордоні.

Уряд Естонії зробив персональні санкції проти білорусі, зокрема проти самопроголошеного президента лукашенка, безстроковими. Міністр закордонних справ Маргус Тсахкна наголосив, що насильство білоруського режиму щодо білорусів, порушення ним прав людини та його участь у російській агресії в Україні не змінилися, тому необхідно продовжувати впровадження чинних санкцій. У загальному списку осіб під санкціями - 273 людини, серед яких білоруські високопосадовці, судді, силовики, пропагандисти та наближені до лукашенка особи.

Міністр економіки Білорусі Чеботар зазначив, що причина слабких показників промислового сектору полягає в затримках у сільськогосподарських роботах та зниженні економічної активності в Росії, на яку спрямована значна частина зовнішньої торгівлі країни.

Протягом останніх півтора року ціна на картоплю в Білорусі зросла в 2,99 рази, що сталося на фоні загального підвищення вартості продуктів харчування та безалкогольних напоїв на 13,38 %. У 2024 році вартість картоплі зросла на 31,17 % (в той час, як загальне подорожчання продовольства та безалкогольних напоїв склало 5,90 %), а в першій половині 2025 року — на 127,80 %, що дорівнює 2,28 рази (при загальному зростанні на 7,06 %). У червні 2025 року картопля подорожчала на 35,40 %, зайнявши друге місце після буряка, який подорожчав на 35,92 %.

Протягом чотирьох років загальна площа житла, яке було введено в експлуатацію для громадян Республіки Білорусь, що перебувають на обліку нужденних, знизилася на 33,6 %. Використання державної підтримки у цей період призвело до зменшення обсягу введеного житла на 44,4 %.

Джерело: szru.gov.ua

Читайте також