Україна продовжує захищати свободу слова, незважаючи на війну - МКСК.

В Україні навіть під час війни немає військової цензури і вона не відмовилась від свободи слова.
Цю інформацію опубліковано на офіційній сторінці Міністерства культури та стратегічних комунікацій у Facebook з нагоди Дня свободи преси, повідомляє Укрінформ.
Щорічно 3 травня світ святкує День свободи преси, який наголошує на ключовій ролі свободи слова в підтримці демократії та захисті прав людини. Ця дата для нас є символом боротьби — щоденної, небезпечної та жертовної, - зазначено в повідомленні.
Саме завдяки журналістам світ бачить, що таке російська агресія, депортація, викрадення дітей, зруйновані міста й окупація.
З 2014 року не менше 112 журналістів, як українських, так і іноземних, опинилися в руках російських сил. З початку великомасштабного вторгнення Росія тримає в заручниках 30 цивільних журналістів.
Є підтверджені факти катувань, ізоляції, психологічного тиску. Це не поодинокі випадки -- це методика російського режиму.
Унаслідок бойових дій загинули 103 журналісти, серед яких семеро іноземних репортерів, які висвітлювали події в Україні.
Український народ завжди пам'ятатиме цю мужність. Ушанування їхньої пам'яті є важливим кроком у продовженні їхньої місії, адже це дозволяє нащадкам усвідомити значущість свободи, демократії та культури, а також підкреслює єдність українців у спільній боротьбі за важливі цінності.
"Проте, незважаючи на війну в Україні, військова цензура тут відсутня. Ми зберегли свободу слова. Нещодавно ухвалений Закон "Про медіа" визначає єдині норми для боротьби з мовою ненависті, дезінформацією, а також для захисту прав меншин і дітей", - зазначили у МКСК.
У повідомленні підкреслюється: "Сьогодні ми вшановуємо усіх журналістів, які залишилися непохитними. Ми пам’ятаємо про тих, кого ми втратили, і висловлюємо вдячність тим, хто продовжує відстоювати правду — заради життя, справедливості та майбутнього. Адже свобода слова є тим, що об’єднує нас. Ми не дозволимо нікому її забрати".
Як було зазначено, Всесвітній день свободи преси є одним із міжнародних свят, які відзначаються в рамках Організації Об'єднаних Націй.