Юридичний портал

Після виборів у США Україні необхідно розробити стратегії реагування на всі потенційні сценарії, зазначила правозахисниця.

Ольга Скрипник, голова правління Кримської правозахисної групи, підкреслює, що Україні необхідно розробити стратегії виживання для всіх можливих сценаріїв після виборів у США.

Цю інформацію вона озвучила в інтерв'ю Укрінформу під час свого візиту до Нью-Йорка, де брала участь у ряді заходів в штаб-квартирі ООН, присвячених обговоренню порушень прав людини Росією на тимчасово окупованих українських територіях.

З новим складом адміністрації США можливі різноманітні варіанти розвитку подій, вважає правозахисниця. "Для кожного з цих варіантів нам необхідно розробити стратегію виживання", - зазначила вона, підкресливши, що українців очікує "одна з найважчих зим".

"Який розвиток подій нас чекає, поки що невідомо. Однак, важливо бути готовими до будь-яких варіантів", - підкреслила вона, говорячи про можливу американську підтримку. - "Не варто сподіватися, що хтось вирішить наші проблеми за нас. Ми повинні бути готові до суттєвих змін у ситуації".

Правозахисниця поділилася враженнями про свій візит до штаб-квартири ООН напередодні голосування в Третьому комітеті Генасамблеї, а згодом і в самій Генеральній Асамблеї, щодо оновленої резолюції "Ситуація з правами людини на тимчасово окупованих територіях України, в тому числі в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі".

"По-перше, для нас є пріоритетом залучити максимальну кількість голосів на підтримку проекту документа. По-друге, ми впевнені, що Організація Об'єднаних Націй повинна проявляти більшу активність у справах повернення цивільних заручників," - підкреслила Скрипник.

За словами правозахисниці, команда українських активістів діяла в Нью-Йорку, щоб спонукати країни до зусиль щодо звільнення українських заручників, які перебувають у російському полоні. Ця проблема обговорювалася наприкінці минулого місяця під час Міністерської конференції з людського виміру Формули миру, що проходила в Монреалі, зазначила вона.

"Ми висловили ідею, що різні держави могли б взяти під свою опіку певні категорії цивільних заручників, - зазначила вона. - Це можуть бути жінки, старші особи, діти та інші. Нашою метою є максимально залучити країни до реальних зусиль щодо звільнення цивільного населення."

Скрипник підкреслила, що одним із ключових заходів стало обговорення ситуації з правами людини на тимчасово окупованих територіях України в штаб-квартирі ООН. У ньому взяли участь представники різних країн, а також відбулася зустріч із делегаціями Європейського Союзу. Під час цих дискусій були розглянуті специфічні потреби, які можуть бути задоволені країнами ЄС на національному рівні, а також питання розслідування військових злочинів Росії на українській землі і шляхи вдосконалення українського законодавства для захисту жертв війни.

Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, українські правозахисниці - Оксана Скрипник, голова організації "Альменда" Марія Суляліна та експерт Регіонального центру прав людини Катерина Рашевська - взяли участь у заході, що відбувся в штаб-квартирі ООН у п'ятницю. Вони порушили питання про порушення прав людини Росією на тимчасово окупованих територіях та висвітлили воєнні злочини, вчинені РФ щодо мирних жителів.

У цьому році українська делегація розробила нову версію проєкту резолюції Генеральної Асамблеї ООН, присвячену "Стану прав людини на тимчасово окупованих територіях України, зокрема в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь".

Нагадаємо: наприкінці жовтня в канадському Монреалі відбулася дводенна тематична конференція щодо четвертого пункту української Формули миру "Звільнення полонених і депортованих осіб". У заході взяли участь представники близько 70 держав та міжнародних організацій.

Читайте також