Україна активно розглядає можливість залучення посередників для репатріації цивільних осіб, які опинилися в російському полоні.

Міністерство закордонних справ України у співпраці з Офісом уповноваженого Верховної Ради з прав людини активно займається пошуками країни, яка могла б стати посередником у справі звільнення українських громадян, які перебувають у полоні в Росії.
Цю інформацію озвучив омбудсмен Дмитро Лубінець під час свого виступу у Верховній Раді, в рамках щорічної доповіді про стан прав людини на 2024 рік.
Він зазначив, що повернення цивільних осіб є найбільш складним питанням. На відміну від військовополонених, для яких існують Женевські конвенції та посередник у вигляді ОАЕ, а також дітей, за поверненням яких стежить міжнародна коаліція з участю Катару, у випадку цивільних наразі немає жодної держави, яка б офіційно взяла на себе цю відповідальність.
"Маємо попередні домовленості з окремими державами, але чекаємо на остаточні результати", -- зазначив Лубінець.
Згідно з його інформацією, більше 16 тисяч цивільних осіб вважаються зниклими безвісти, серед яких близько 1800 осіб підтверджено утримуються в російських в'язницях. Українська сторона неодноразово зверталася до Росії через посередників з вимогами повернення цих людей, але без успіху.
Окремо омбудсмен зазначив, що міжнародні партнери висловили бажання підтримати з процесом повернення українських журналістів, які наразі перебувають у Росії. Україна володіє чіткою інформацією про їхню локацію та стан, зокрема стосовно журналіста Дмитра Хилюка.