Юридичний портал

Україна та Європейський Союз: Відкидаємо всі варіанти поступок агресору.

Згідно з повідомленням кореспондента Укрінформу в Нью-Йорку, спільну декларацію озвучила перед представниками ЗМІ у штаб-квартирі ООН в. о. постпреда України Христина Гайовишин.

"Ми зобов'язані захистити верховенство права від спроб його заміни силою. Ніколи не повинні погоджуватися на жодні форми умиротворення агресорів і не можемо допустити, щоб міжнародно визнані кордони були змінені силовими методами", - підкреслила дипломат.

8 травня народи світу вшановують пам'ять мільйонів жертв Другої світової війни. "Ми приєднуємося до нашої шани з рішучим і однозначним засудженням нацистського режиму", - ідеться у заяві.

У документі наголошується, що кінець Другої світової не приніс свободи багатьом країнам Центрально-Східної Європи, де тоталітарні режими продовжували порушувати права людини.

Особливий акцент зроблено на актуальній війні Росії проти України.

"Сьогодні Європа знову зіткнулася з повномасштабною агресивною війною... - зазначила Гайовишин. - Російська агресія є грубим порушенням принципів Статуту ООН та міжнародного права. Її наслідки є руйнівними - не лише для народу України, а й для європейської та глобальної стабільності і безпеки".

Україна продовжує свою оборону, суворо дотримуючись принципів Статуту ООН, і водночас "яскраво підтвердила свою готовність вкладатися в дипломатичні зусилля для досягнення всебічного, справедливого та стійкого миру", зазначено в офіційній заяві.

Її автори підтверджують тверду відданість суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і вимагають, щоб РФ припинила агресію та негайно, повністю і беззастережно вивела всі свої збройні сили з території нашої держави.

У цьому документі критикуються "цинічні спроби привласнити та експлуатувати пам'ять про перемогу союзницьких сил над нацизмом як виправдання російської агресії".

"Ми категорично заперечуємо викривлення історичних фактів... Жодна нація не може претендувати на винятковість у здобутті перемоги під час Другої світової війни", - зазначили автори заяви.

Документ отримав підпис від України, більшості країн Європейського Союзу, а також Албанії, Боснії і Герцеговини, Норвегії, Ісландії, Чорногорії, Північної Македонії, Молдови, Великої Британії та Європейського Союзу як цілого.

Згідно з повідомленням Укрінформ, українська делегація на засіданні Генеральної асамблеї ООН, яке було присвячене пам’яті жертв Другої світової війни, різко розкритикувала спроби Росії узурпувати перемогу над нацизмом для легітимації своїх сучасних агресивних дій.

Читайте також