Україна висловила свою реакцію на постанову Європейського суду з прав людини щодо подій, що сталися в Одесі 2 травня 2014 року | УНН

Міністерство юстиції України приймає до уваги рішення ЄСПЛ у справі щодо трагічних подій 2 травня 2014 року в Одесі та надасть детальний аналіз висновків суду. Суд визнав вплив росії.
Міністерство юстиції, коментуючи рішення ЄСПЛ у справі щодо трагедії в Одесі 2 травня 2014 року, в якому суд назвав Україну винною, але визнав вплив рф, заявило, що приймає до уваги це рішення, передає УНН.
Щодо вердикту Європейського суду з прав людини у справі "Вячеславова та інші проти України", Міністерство юстиції України враховує це рішення, яке стосується трагічних подій, що сталися 2 травня 2014 року в Одесі.
Підкреслюється, що після ретельного розгляду рішення та обговорень з відповідними державними інституціями, Міністерство юстиції підготує детальний аналіз висновків Європейського суду з прав людини та розробить план дій для реалізації цього рішення.
Україна залишається відданою європейським цінностям та дотриманню прав людини і поважає роль Європейського суду з прав людини
Мін'юст зазначає, що трагедія в Одесі сталася через три місяці після Революції Гідності, коли країна все ще зберігала у своїх структурах інституційну спадщину режиму Януковича, особливо в системі правоохоронних органів.
Виявлені Європейським судом з прав людини недоліки в роботі правоохоронців та пожежних служб вказують на наявність системних проблем, які накопичувалися протягом багатьох років при попередньому уряді.
Міністерство юстиції акцентує на ключових аспектах, зафіксованих Європейським судом з прав людини:
Суд виявив суттєвий вплив російської дезінформації та пропаганди на розпалювання ненависті перед трагічними подіями.
Європейський суд з прав людини підтвердив, що основні чиновники, які були відповідальні за неналежні дії, врешті-решт втекли до Росії, де отримали громадянство, що вказує на їхні попередні зв'язки.
⦁ суд відзначив відсутність будь-якої упередженості в розслідуванні щодо жертв різних політичних поглядів;
⦁ суд врахував складність ситуації для щойно сформованого уряду України, який отримав у спадок силові структури із вбудованими агентами впливу.
Міністерство юстиції України продовжує прагнути до забезпечення справедливих умов для кожного громадянина країни та дотримання міжнародних зобов'язань, які взяла на себе наша держава.
Концепция
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) виніс рішення по кількома позовами, які стосуються бездіяльності держави під час конфлікту між проросійськими та проукраїнськими активістами в Одесі 2 травня 2014 року, що призвело до загибелі 48 осіб. Однак суд також визнав, що Росія мала вплив на ці події.
Україна зобов'язана виплатити 15 тисяч євро як компенсацію сім'ям загиблих, а також 12 тисяч євро трьом позивачам, які залишилися живими.
Масові заворушення в Одесі відбулися 2 травня і призвели до трагічних наслідків: за даними Генеральної прокуратури України, загинуло 48 людей, а понад 250 отримали поранення. Конфлікт розпочався, коли колона, що проводила марш за єдність, зіткнулася з групою осіб, які намагалися перешкодити цій події в районі вулиці Грецької. Цей інцидент спровокував масові заворушення на Грецькій площі, які продовжилися після футбольного матчу на Куликовому полі поблизу Будинку профспілок. В ГПУ зазначили, що в районі Грецької площі 18 осіб отримали вогнепальні поранення, з них 6 загинуло.
За інформацією Генеральної прокуратури України, внаслідок пожежі в Будинку профспілок загинуло 42 людини. Серед них 10 осіб постраждали внаслідок падіння, намагаючись втекти від вогню, тоді як 32 людини стали жертвами отруєння чадним газом і токсичними продуктами горіння. Загалом під час масових протестів більше ніж 250 осіб отримали травми.