Українська сторона звернулась із проханням не демонструвати російську стрічку "Глухі коханці" на фестивалі кіно в Таллінні.
Фільм "Глухі коханці", створений російським режисером Борисом Гуцем, досліджує взаємини між українською біженкою та російським чоловіком у Стамбулі, на фоні конфлікту в Україні.
Державне агентство України з питань кінематографії звернулося до організаторів Талліннського кінофестивалю "Темні ночі" (Tallinn Black Nights Film Festival, PÖFF) з проханням не включати до програми російську стрічку "Глухі коханці" режисера Бориса Гуца. Цю інформацію було оприлюднено в повідомленні Держкіно.
"Ми звертаємося до організаторів фестивалю Tallinn Black Nights Film Festival (PÖFF) з проханням переглянути своє рішення та виключити російський фільм Deaf Lovers ("Глухі коханці") режисера Бориса Гуца з основної програми фестивалю", -- зазначено в повідомленні.
В Державному агентстві України з питань кіно підкреслили, що враховуючи агресію Росії щодо України та численні муки українського народу, надзвичайно важливо гарантувати, щоб культурні платформи не використовувалися для поширення фільмів, які спотворюють сприйняття реальності українців.
Там також підкреслили, що "надання можливості демонстрації російських фільмів у сучасному контексті несе ризик пропаганди, яка виправдовує агресію може бути частиною інформаційної стратегії агресора".
Держкіно також висловило свою вдячність за шанс презентувати українські фільми на фестивалі та висловило надію на майбутню співпрацю, яка буде сприяти захисту свободи, прав людини та культурної автономії.
Фільм "Глухі коханці", створений російським режисером Борисом Гуцем, досліджує взаємини між українською біженкою та російським чоловіком у Стамбулі, на фоні конфлікту в Україні..
Стрічка викликала хвилю обурення серед українців.
Нагадуємо, що 26 вересня Цюрихський кінофестиваль вирішив скасувати відкриті screenings пропагандистського фільму "Росіяни на війні".
5 вересня фільм був представлений в позаконкурсній секції Венеційського міжнародного кінофестивалю. На 6 вересня також були заплановані три додаткові screenings. Міністерство закордонних справ України та посол України в Італії висловили категоричний протест проти показу. Державне агентство України з питань кіно закликало організаторів фестивалю прибрати цей фільм з програми.
У вересні цей фільм був продемонстрований на Міжнародному кінофестивалі в Торонто (TIFF). Генеральне консульство України в Торонто та група українських народних депутатів закликали організаторів скасувати показ стрічки. Віцепрем'єр-міністерка Канади Христя Фріланд також висловила своє засудження щодо демонстрації цього фільму.
TIFF спершу скасував покази фільму через нібито "серйозні загрози для роботи фестивалю та громадської безпеки". Проте за кілька днів відновив їх. Організатори вважають, що стрічку Анастасії Трофімової не можна вважати російською пропагандою, оскільки це канадсько-французька копродукція, яка фінансувалася канадськими агентствами.