Україна шукає підтримки Ватикану для визволення журналістів.

Святий Престол готовий активізувати свої дипломатичні ресурси для підтримки звільнення українських журналістів.
На початку 2025 року війна забрала життя 147 українських художників і 95 представників медіа. Багато українських журналістів також потрапили в полон до російських військ. Цій темі була присвячена зустріч, що відбулася в Апостольській нунціатурі в Києві.
Апостольський нунцій в Україні Вісвальдас Кульбокас провів переговори з Каролем Лучкою -- очільником адвокаційного напряму у Східній Європі Міжнародного інституту преси (IPI), а також з головою Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергієм Томіленком.
Цю інформацію надає Національна спілка журналістів України (НСЖУ).
Кароль Лучка підкреслив незмінну позицію IPI, яка полягає у постійному тиску на міжнародну спільноту з метою досягнення звільнення журналістів, незаконно утримуваних на окупованих територіях. Він також додав, що ця проблема стосується не лише журналістів, а й інших мирних громадян, які стали жертвами насильства.
Під час зустрічі Сергій Томіленко представив Ватиканському послу актуальну інформацію про українських журналістів, які перебувають у полоні. Зокрема, він передав список, що містить 31 цивільного медійника, яких наразі незаконно утримують російські війська, а також відомості про принаймні одного військового журналіста, захопленого під час виконання службових обов'язків у Збройних силах України.
Особливе глибоке співчуття висловив пан Кульбокас у зв'язку з трагічною смертю журналістки Вікторії Рощиної, яку, за попередніми відомостями, жорстоко вбили під час її перебування в російському полоні. "Я молюся за її душу", -- зазначив він, вшановуючи її пам'ять.
Посол Ватикану наголосив на необхідності активної адвокаційної діяльності з боку НСЖУ та IPI, закликавши не припиняти міжнародний тиск і інформування світу про ці порушення прав людини. Він підтвердив, що Святий Престол готовий активізувати свої дипломатичні ресурси для підтримки звільнення українських журналістів.
"Кожен день, проведений нашими колегами в полоні, означає нові страждання. Ми повинні використати всі наявні ресурси, щоб повернути їх додому", -- наголосив Томіленко, подякувавши Ватикану за підтримку та солідарність.
Сторони уклали угоду щодо продовження обміну інформацією, координації своїх зусиль та спільних дій, спрямованих на досягнення ключової мети — звільнення українських журналістів з captivity.