Юридичний портал

Україна шукає підтримки Ватикану для визволення журналістів.

Святий Престол готовий активізувати свої дипломатичні ресурси для підтримки звільнення українських журналістів.

На початку 2025 року війна забрала життя 147 українських художників і 95 представників медіа. Багато українських журналістів також потрапили в полон до російських військ. Цій темі була присвячена зустріч, що відбулася в Апостольській нунціатурі в Києві.

Апостольський нунцій в Україні Вісвальдас Кульбокас провів переговори з Каролем Лучкою -- очільником адвокаційного напряму у Східній Європі Міжнародного інституту преси (IPI), а також з головою Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергієм Томіленком.

Цю інформацію надає Національна спілка журналістів України (НСЖУ).

Кароль Лучка підкреслив незмінну позицію IPI, яка полягає у постійному тиску на міжнародну спільноту з метою досягнення звільнення журналістів, незаконно утримуваних на окупованих територіях. Він також додав, що ця проблема стосується не лише журналістів, а й інших мирних громадян, які стали жертвами насильства.

Під час зустрічі Сергій Томіленко представив Ватиканському послу актуальну інформацію про українських журналістів, які перебувають у полоні. Зокрема, він передав список, що містить 31 цивільного медійника, яких наразі незаконно утримують російські війська, а також відомості про принаймні одного військового журналіста, захопленого під час виконання службових обов'язків у Збройних силах України.

Особливе глибоке співчуття висловив пан Кульбокас у зв'язку з трагічною смертю журналістки Вікторії Рощиної, яку, за попередніми відомостями, жорстоко вбили під час її перебування в російському полоні. "Я молюся за її душу", -- зазначив він, вшановуючи її пам'ять.

Посол Ватикану наголосив на необхідності активної адвокаційної діяльності з боку НСЖУ та IPI, закликавши не припиняти міжнародний тиск і інформування світу про ці порушення прав людини. Він підтвердив, що Святий Престол готовий активізувати свої дипломатичні ресурси для підтримки звільнення українських журналістів.

"Кожен день, проведений нашими колегами в полоні, означає нові страждання. Ми повинні використати всі наявні ресурси, щоб повернути їх додому", -- наголосив Томіленко, подякувавши Ватикану за підтримку та солідарність.

Сторони уклали угоду щодо продовження обміну інформацією, координації своїх зусиль та спільних дій, спрямованих на досягнення ключової мети — звільнення українських журналістів з captivity.

Читайте також