Молодь покидає Україну: освітня омбудсменка виявила масштаби цієї проблеми.

За її словами, є дві головні причини виїзду учнів старших класів.
Україна має виробити державну політику щодо повернення біженців - як дорослих громадян, так і молоді.
Таку думку в інтерв'ю Укрінформу висловила освітня омбудсменка Надія Лещик, коментуючи проблему виїзду учнів старших класів. За її словами, статистичних даних за віком немає, однак країну залишають як хлопці, так і дівчата.
Директори та вчителі розповідають, що кількість одинадцятикласників, які навчаються в очному форматі, знижується протягом року - частина дітей переводяться на дистанційне навчання і виїздять за кордон, де адаптуються до життя в іншій країні.
За словами Лещик, основною причиною, чому діти та їхні батьки вирішують виїхати, є питання безпеки. Крім того, їх непокоїть інформація про можливе зниження віку мобілізації в країні.
Що спонукає до виїзду? Повідомлення про мобілізацію з 18 років також викликають занепокоєння у батьків. Іноді, спостерігаючи за дітьми за кордоном, можна помітити, що не всім вдається легко адаптуватися, виникають труднощі. Їм, напевно, було б краще залишитися тут. Однак ми повинні обговорити, які чинники змусили б їх повернутися назад.
Згідно з опитуванням уповноваженого з прав людини, для повернення біженцям є важливими наявність в Україні житла, роботи та родичів. Також для доволі великого відсотку батьків важливі перспективи освітньої сфери.
Як відомо, багато учнів та їхні сім’ї в Україні після закінчення 11‑го класу обирають продовжити навчання за межами країни. Це рішення часто викликане занепокоєннями щодо безпеки, ймовірної мобілізації та можливостей для отримання освіти.
Відтік кваліфікованих випускників може призвести до дефіциту фахівців, особливо технічних, і підірвати потенціал країни. Крім того, виїзд молоді прискорює вже існуючий спад кількості населення.