Уряд та представники суспільства організували Національну дискусію з питань реформування ринку медикаментів.

Відомі експерти в галузі фармацевтичного права та інтелектуальної власності, а також представники пацієнтських і громадських організацій, фахівці та депутати зібралися на першій Національній консультації, присвяченій питанням доступності та якості медичних препаратів для пацієнтів. У ході заходу учасники досягли угоди про необхідність координації та спільних дій для підтримки реалізації реформ у сфері фармацевтичного ринку.
У Національній консультації взяли участь ключові фігури, серед яких голова підкомітету з питань фармацевтики та фармацевтичної діяльності Комітету Верховної Ради, Сергій Кузьміних, а також Наталія Гуторова, головний науковий співробітник Науково-дослідного інституту проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса НАПрН України. Серед учасників також були Віталій Пашков, провідний науковий співробітник відділу авторського права і суміжних прав НДІ інтелектуальної власності НАПрН, Інна Іваненко, виконавча директорка благодійного фонду "Пацієнти України", та Дмитро Шерембей, голова координаційної ради громадської організації "100% життя".
Учасники консультаційного процесу направили відкритий заклик до Президента, Уряду та Верховної Ради з вимогою термінового впорядкування ринку фармацевтичних продуктів та реалізації реформи, спрямованої на захист інтересів пацієнтів. Вони підкреслили, що зміни повинні відповідати європейським стандартам, а ціни повинні бути прозорими, конкурентоспроможними та справедливими.
Під час обговорення було підкреслено, що сучасний фармацевтичний ринок відзначається неясністю у ціноутворенні, нерівномірним забезпеченням лікарськими засобами в різних регіонах, недостатнім контролем з боку держави та зниженням соціальної ролі аптек.
Учасники Національної консультації виокремили ряд ключових рішень, які були запропоновані:
Учасники Національної консультації акцентували, що змінювання ринку медичних препаратів є не лише питанням економічної доцільності чи регуляції сфери, а головним чином – захистом основоположного права людини на медичну допомогу. Кожен громадянин повинен мати гарантований доступ до ефективного, безпечного та доступного лікування, незалежно від свого доходу, місця проживання чи соціального становища.
Учасники Національної консультації створили проект резолюції для державних органів. ThePharmaMedia слідкуватиме за реакцією на її положення та висвітлюватиме подальший розвиток подій у цій галузі.