Юридичний портал

У столиці Туреччини, Анкарі, пройшла панельна дискусія, присвячена Дню спротиву окупації Криму.

У столиці Туреччини відбулася дискусійна панель, присвячена Дню опору окупації Криму, де учасники звернули увагу на злочини Російської Федерації на півострові.

На заході обговорювалися продовження порушень прав людини в Криму з боку Росії, включаючи арешти, тортури, винесення неправомірних вироків і примус людей залишати рідну землю. За 11 років спільної боротьби стало очевидно, що окупанти не змогли, і не зможуть зламати дух кримських татар і українців, а також завадити їхньому бажанню жити вільно в демократичній та правовій державі.

"Злочин вторгнення Росії в суверенну державу - Україну - та окупація частини нашої території є загальновизнаним прикладом порушення всіх норм міжнародного права. Це спричинило колосальні страждання всім громадянам нашої держави... І зараз Кремль продовжує порушувати права людини в Криму, проводить арешт, тортури, виносить неправомірні вироки, змушує людей залишати свою батьківщину", - сказав тимчасовий повірений у справах України в Туреччині Олексій Чернишев.

Дипломат підкреслив, що кримськотатарський народ зазнає особливих утисків з боку Кремля, внаслідок чого процес їхнього свобідного національного відродження в Україні було перервано окупантами.

"11 років спільної боротьби підтвердили, що ворогам не вдалося, і ніколи не вдасться зламати дух кримських татар і українців, а також завадити їхньому бажанню жити в вільній, демократичній та правовій країні! Україна пам'ятає всіх тих, хто постраждав від репресій і втратив свою свободу. Ми продовжуємо боротися за їхнє визволення... Об'єднавши зусилля, ми здолаємо агресію та окупацію," - підкреслив дипломат.

Подія була організована Українською спілкою в Анкарі, Товариством культури і взаємодопомоги кримських татар, а також Посольством України в Туреччині.

"Війна, яку Росія веде проти України, фактично почалася 11 років тому, 27 лютого 2014 року, коли терористичний режим Росії, використовуючи озброєні угрупування, захопив парламент Автономної Республіки Крим. Важливо згадати про героїчний протест кримських татар, що відбувся 26 лютого 2014 року, за день до захоплення, коли вони виступили перед парламентом. Крім того, кримські татари організували мітинг на честь свого видатного лідера Нумана Челебіджихана 23 лютого 2014 року", - зазначив голова Фонду "Крим" Тунджер Калкай, нагадуючи про події, що сталися 11 років тому.

Він підкреслив, що цей опір, який досяг максимального розмаху 26 лютого 2014 року, згодом був визнаний Верховною Радою України як День пам'яті про спротив анексії Криму.

Очільниця Української спілки в Анкарі Ірина Амбаркютюкоглу підкреслила важливість спільних зусиль та єдності українського і кримськотатарського народів у боротьбі проти російської агресії, а також у захисті своїх національних і культурних ідентичностей.

У дискусії, присвяченій 11-й річниці спротиву окупації Криму, взяли участь професорка Близькосхідного технічного університету Айшегюль Айдингюн, депутатка Меджлісу кримськотатарського народу та голова Міжнародної спілки жінок ім. Шефіки Гаспринської Гаяна Юксель, викладачка Карабюкського університету Юлія Білецька та генеральна секретарка Фонду Emel Kırım Vakfı Мелек Максудоглу й інші.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні 26 лютого відзначається День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Це пам'ятна дата на річницю проведення мітингу кримських татар та українців у Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України і проти проведення позачергової сесії Верховної Ради Криму у 2014 році.

Читайте також