У столиці Туреччини, Анкарі, пройшли пам’ятні заходи з нагоди 81-ї річниці виселення кримських татар.

"Сьогодні Росія продовжує реалізовувати сталінські практики, намагаючись позбавити кримських татар їхньої історичної батьківщини. Окупація Криму призвела до встановлення на півострові режиму неволі та численних порушень прав людини. Ця масова хвиля репресій переслідує ту ж саму мету геноциду, що й 81 рік тому - витіснити кримських татар з їхньої рідної землі", - зазначив у своєму вступному слові повірений у справах України в Туреччині Олексій Чернишев.
Дипломат закликав переймати досвід України та інших держав, що визнали депортацію кримських татар геноцидом цього народу.
"Крим, наша рідна земля, вже одинадцятий рік живе під російською окупацією. Окупаційні сили намагаються знищити кримськотатарський народ, втілюючи в життя те, що не вдалося зробити Сталіну. Але ми не можемо допустити, щоб російські варвари здобули перемогу", - зазначив у відеозверненні Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу та Всесвітнього конгресу кримських татар.
За його словами, справжня повага до пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу буде реалізована шляхом вигнання російських окупантів з Криму.
"У ніч на 18 травня 1944 року 250 тисяч кримських татар були насильно вивезені з рідної землі в жахливих умовах. Ця страшна подія є однією з найтрагічніших глав в історії людства. Туреччина продовжить відстоювати права кримських татар на всіх міжнародних форумах", - зазначив Уфук Кайнак, заступник голови групи дружби з Україною у Великому національному зібранні Туреччини.
Заступниця голови комітету, що займається розвитком відносин з тюркськими країнами в Партії справедливості та розвитку, Джеміле Кинаджи Баран, під час своєї промови підкреслила, що Туреччина підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, а також захищає права та інтереси кримськотатарського народу.
У заході взяли участь депутати Великої національної асамблеї Туреччини, представники Міністерства закордонних справ країни, а також посли і дипломати з інших держав, які мають акредитацію в Туреччині. Крім того, були присутні члени кримськотатарської та української діаспор.
Після офіційної частини учасники творчого колективу "Кримська родина" продекламували вірші про трагедію депортації українською та кримськотатарською мовами.
Нагадаємо, в Туреччині вийшла друком наукова праця про війни, які відбувалися на території Кримського півострова, депортацію, гноблення та гоніння проти кримських татар, які чинила Росія протягом століть, і відображення цих страждань у народній творчості.