Юридичний портал

В Італії опозиційні сили закликають до відставки Мелоні після того, як її міграційна стратегія зазнала третього провалу.

Прем'єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні опинилася під критикою з боку опозиційних політичних сил у суботу, коли італійські судові інстанції втретє відмовилися затвердити її ініціативу щодо прийому до 3 000 шукачів притулку з Албанії щомісяця.

Як зазначає "Європейська правда", про це повідомляє видання Politico.

Корабель берегової охорони повинен був повернути 43 мігрантів з Африки та Південної Азії з центру утримання в албанському місті Гядер до італійського порту Барі. Це сталося за рішенням Римського апеляційного суду, який у п'ятницю оголосив, що особи, чиї запити на отримання притулку були відхилені, не можуть залишатися за межами країни.

"Еллі Шляйн, лідерка лівої Демократичної партії, висловилася в італійських ЗМІ, закликаючи Джорджа Мелоні піти у відставку. Вона зазначила, що вартість проекту вже досягла приблизно 1 мільярда євро."

"Центри в Албанії не функціонують і, схоже, не запрацюють у майбутньому. Вони є яскравим прикладом невдачі," - висловилася Шляйн.

Судове рішення слугує "доказом того, що центри для утримання в Албанії функціонують у повній нелегальності [і] є фатальним ударом для міграційної стратегії уряду Мелоні", зазначив Ріккардо Магі з ліберальної партії "Більше Європи".

Згідно з ухвалою суду, обставина, що держави, з яких прибувають мігранти, можуть вважатися небезпечними, виключає їх можливість брати участь у програмі прискореного розгляду, що передбачає оперативну депортацію осіб, чиї заявки на отримання притулку були відхилені.

Це вже третє таке рішення за рік. У жовтні імміграційний підрозділ Римського суду відхилив утримання 12 мігрантів в албанських центрах, а в листопаді заблокував утримання ще однієї групи з семи осіб.

Водночас, цей план зустрів значне осудження з боку опозиційних політиків, а також правозахисних організацій і юридичних експертів.

Франческа Д'Антуано з Volt Europe, яка відвідала центр у Гядері наприкінці минулого року, зазначає, що складається враження, ніби італійський уряд ставить себе понад закон.

"Вони не роблять різниці між власним політичним мандатом, отриманим на виборах, і повагою до інституційної архітектури, яка лежить в основі нашої демократії, і яка проходить, наприклад, через розподіл влади", - сказала Д'Антуано.

Читайте також