У Координаційному штабі пояснили, як функціонують польові обміни | УНН
Польові обміни військовополоненими зараховуються в офіційні, а військові отримують всі гарантії. Такі обміни простіше здійснити на полі бою, ніж після потрапляння полонених до системи ФСБ.
Якщо відбувається обмін військовополоненими на полі, то цей процес пізніше буде врахований в офіційних документах. Всі гарантії, включаючи соціальні, надаються військовослужбовцю.
Про це сказав секретар Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Дмитро Усов під час міжнародної правозахисної конференції "Десятиліття 2014-2024. Відвойовуючи права людини. Зберігаючи демократію", передає УНН.
Польовий обмін зробити з певними ризиками для життя легше ніж офіційний. Тому що як тільки потрапляють наші військові в систему всі, потрапляють до ФСБ, слідчого комітету й всіх інших структур, тоді вже важко їх витягнути звідти. А коли це відбувається на полі бою, то там домовитися можна
Він привідкрив певну стратегію, яка є в Координаційного штабу у під час обмінів.
"Навіть якщо здійснюється польовий обмін, він потім враховується в офіційному порядку. Усі гарантії, зокрема соціального характеру, отримують військовослужбовець та його сім'я," - зазначив Усов.
Доповнення
2 грудня стало відомо, що російський омбудсмен з прав людини Тетяна Москалькова оприлюднила, як стверджують, список українських військовополонених, додавши при цьому безцеремонну заяву про те, що "Україна відмовляється їх забрати".
Невдовзі Україна спростувала інформацію, поширену терористичною державою, про так звану відмову від обміну військовими полоненими.
Усов повідомив агентству УНН, що російська сторона знову затягує процес обміну військовополоненими.