Юридичний портал

У США переглядають структуру Державного департаменту: які плани у Трампа?

Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на виступ державного секретаря США Марко Рубіо.

У Державному департаменті мають намір інтегрувати функції, що стосуються певних регіонів, з метою підвищення ефективності роботи. Крім того, будуть закриті зайві офіси, а програми, які "не відповідають ключовим національним інтересам США", підлягатимуть скасуванню.

"На сьогоднішній день департамент виглядає надмірно розширеним, бюрократичним та не в змозі ефективно здійснювати свої ключові дипломатичні обов'язки в умовах посиленої глобальної конкуренції між країнами. Розгалужена бюрократія стала більш підпорядкованою радикальним політичним ідеям, аніж просуванню основних національних інтересів Сполучених Штатів," - підкреслив Рубіо.

Він зазначив, що за останні 15 років департамент зазнав значного розширення, а витрати стрімко зросли. Проте, замість того щоб отримати зворотній ефект від інвестицій, платники податків стали свідками менш результативної роботи дипломатії.

Рубіо прагне, щоб всебічний план реформування зміцнив діяльність всіх підрозділів відомства - починаючи з бюро і закінчуючи посольствами. Він упевнений, що це допоможе департаменту увійти в еру 21 століття.

Нещодавно в газеті The New York Times було опубліковано статтю, в якій повідомляється, що президент США Дональд Трамп, можливо, на наступному тижні видасть указ, що передбачає зменшення діяльності Державного департаменту та американських посольств на території Африки.

Було зазначено, що в разі підписання даного документа Держдепартамент розпочне масове відправлення співробітників у оплачувану відпустку та надсилання повідомлень про звільнення.

Як зазначили в NYT, однією з найрадикальніших ініціатив є скасування бюро, що займається справами Африки, яке відповідає за американську політику в регіонах на південь від Сахари.

Окрім того, у документі йдеться про можливість зменшення чисельності підрозділів у центральному офісі Державного департаменту, що займаються проблемами кліматичних змін, демократії та прав людини.

Читайте також