Юридичний портал

В Україні введуть кримінальну відповідальність за вивезення дітей за межі країни.

Схвалення цього законопроєкту допоможе уникнути юридичної та реальної безвідповідальності за скоєння вказаних злочинів проти українських дітей.

Затверджено проєкт закону, що визначає відповідальність за нелегальне переміщення і використання дітей у військових цілях, ініційований представником іншої країни. Інформацію про це оприлюднила пресслужба Верховної Ради.

Відмічається, що ухвалення цього законопроєкту зумовлене потребою встановлення кримінальної відповідальності за незаконне переміщення, депортацію, необґрунтоване затримання репатріації дітей, а також за використання дітей у військових конфліктах. Запропоновано класифікувати ці дії іноземних агентів як воєнні злочини.

Прийняття законопроєкту дозволить запобігти юридичній та фактичній безкарності за вчинення зазначених злочинів щодо українських дітей, які перебувають під захистом міжнародного гуманітарного права.

У звіті Міжнародної незалежної комісії ООН, що займається розслідуванням ситуації в Україні, експерти дійшли висновку, що "в більшості випадків, пов'язаних з переміщенням дітей, які розглядала комісія, російські органи влади не робили спроб сприяти возз'єднанню сімей. Комісія встановила, що в цих випадках російська сторона порушила свої зобов'язання відповідно до міжнародного гуманітарного права, не вживаючи всіх можливих заходів для відновлення зв'язків між сім'ями, які були розділені внаслідок збройного конфлікту. Це може бути розцінено як воєнний злочин у формі неналежної затримки репатріації цивільних осіб".

Згідно з інформацією, наданою платформою "Діти війни", 19 546 українських дітей були визнані депортованими або насильно переміщеними російськими представниками.

За даними Bring Kids Back UA, вже вдалося повернути 1 293 дитини, які були депортовані, примусово переселені або перебували на тимчасово окупованих територіях.

Згідно з попередніми даними, під контролем Росії, країни-агресора, перебуває близько 1,6 мільйона українських дітей. Ці діти або були депортовані, або змушені жити в умовах окупації.

Нагадаємо, Росія примусово перемістила майже 20 тисяч українських дітей. Такі дані озвучував уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Читайте також