Валерій Залужний провів зустріч з представниками Amnesty International - подробиці події.
Російська доктрина ведення війни означає руйнування та виснаження, а Україні слід дотримуватись прав людини, пролунало під час розмови Валерія Залужного з представницею Amnesty International Веронікою Велч.
Шлях до перемоги України буде складним та "кривавим", адже Російська Федерація продовжує реалізовувати тактику ліквідації будь-якого опору. Важливо, щоб українці не забували про необхідність дотримання міжнародного права. Про війну між Росією та Україною, а також про перспективи перемоги, директорка Amnesty International Україна Вероніка Велч обговорила з послом України у Великій Британії Валерієм Залужним. Короткий підсумок їхньої розмови Велч опублікувала на своїй сторінці у Facebook 3 грудня.
Вероніка Велч повідомила, що провела робочу зустріч у Лондоні з українським послом у Великій Британії та колишнім командувачем Збройних Сил України Валерієм Залужним. Представниця Amnesty International не вдавалася в деталі розмови, проте окреслила основні теми, що були обговорені. Серед них виділяються російська військова доктрина "сокрушение и измор" ("руйнування та виснаження" українською) та питання досягнення перемоги України у війні, шлях до якої може виявитися "кривавим".
"Безумовно, це складний і кривавий шлях до успіху. Нам потрібно залишатися єдиними," - підкреслила Велч.
На сторінці Facebook Валерія Залужного не згадується про зустріч з Веронікою Велч. На порталі та сторінці Facebook Amnesty International Україна немає публікацій щодо візиту Велч в Лондон та щодо закидів про протипіхотні міни. Також немає нових протестів центрального офісу.
Вероніка Велч, яка обіймає посаду директорки Amnesty International в Україні та є дружиною відомого кінорежисера Олега Сенцова, висловила свою думку 21 листопада на своїй Facebook-сторінці щодо недавньої заяви центрального офісу Amnesty International. У ній йдеться про можливість надання Україні протипіхотних мін з запасів Пентагону. За словами Велч, міжнародна організація виявляє глибоке занепокоєння "зниженням гуманітарних стандартів", яке спостерігається під час президентства Джо Байдена. Вона зазначила, що протест, який виник з цих міркувань, не має відношення до українців. Директорка також підкреслила, що це є прикладом "безликої міжнародної правової системи". Водночас не зовсім зрозуміло, чи стосувалася її бесіда з Валерієм Залужним питань, пов’язаних із мінами та протестами гуманітарних активістів.
3 грудня Пентагон оголосив про виділення Україні нового військового пакету допомоги. Серед його складових є також партія протипіхотних мін, які обладнані системою самоліквідації. Проте, деталі щодо кількості цієї партії наразі не розкриті.
Нагадаємо, що у жовтні 2024 року журнал The Time повідомив про те, що у Великій Британії розглядається ідея відправлення військових сил до України. У листопаді аналогічні новини з’явилися і з Франції, проте остаточне рішення ще не ухвалене. 2 грудня канцлер Німеччини Олаф Шольц несподівано відвідав Київ, про що повідомляв Фокус, надаючи деталі його зустрічі з президентом Володимиром Зеленським.