Юридичний портал

Ключові питання обговорювались на засіданні Миколаївської обласної ради під керівництвом Антона Табунщика.

У четвер, 3 липня, під головуванням голови Миколаївської обласної ради Антона Табунщика, за участі першого заступника начальника Миколаївської ОВА Георгія Решетілова та заступника голови облради Дениса Андрєєва відбулося онлайн засідання тридцятої позачергової сесії Миколаївської обласної ради. 49 зареєстрованих депутатів орозглянули 31 питання порядку денного. Усі вони були опрацьовані на засіданнях постійних комісій та погодженні на Президії обласної ради. Це організаційні, майнові, кадрові та інші питання.

Слідкуйте за МН у Telegram: лише найважливіші новини!

Основні рішення, що були ухвалені під час засідання:

Запровадження комунальної організації "Миколаївський обласний центр підготовки громадян до національного спротиву". Цей центр матиме на меті укріплення оборонних можливостей регіону та об'єднання зусиль у сфері національного спротиву. Георгій Решетілов підкреслив, що процес підготовки громадян вже переходить від теоретичних аспектів до практичних. Він вказав на те, що створення спеціалізованої установи дозволить легально організовувати курси підготовки громадян до національного спротиву з використанням полігонів, зброї та боєприпасів.

Затвердження техніко-економічного обґрунтування передачі з державної власності у спільну власність територіальних громад Миколаївської області закладів професійно-технічної освіти.

"Це черговий крок в процесі передачі, що в подальшому дозволить більш ефективно управляти майновими, кадровими та фінансовими ресурсами таких закладів, враховуючи реальні потреби громад. Передача об'єктів у власність громад також сприятиме збереженню та модернізації мережі профтехосвіти в області", - зазначив Антон Табунщик.

Затвердження установчих документів соціальних закладів, що належать до спільної власності територіальних громад, відбулося. Це рішення передбачає зміну засновника з Миколаївської обласної військової адміністрації на Миколаївську обласну раду, відповідно до вимог чинного законодавства. У рамках цього процесу йдеться про 10 інтернатних закладів, 2 геріатричні установи, 8 психоневрологічних будинків-інтернатів, а також 5 центрів, які надають допомогу певним категоріям громадян.

Внесення змін до складу постійних комісій. Зокрема, депутати підтримали рішення про обрання Ірини Підпалої головою постійної комісії з питань прав і свобод людини, законності і правопорядку, антикорупційної та регуляторної політики, регламенту, депутатської діяльності та етики, комунікативної політики.

Визнання повноважень нових депутатів Миколаївської обласної ради замість тих, хто вибув. До складу депутатського корпусу увійшли Катерина Коноплянникова та Альбіна Бондаренко від партії "Слуга народу".

Доповідь Омбудсмена Верховної Ради України. На засіданні Представник Омбудсмена Спартак Гукасян ознайомив народних депутатів з щорічним звітом Омбудсмена Дмитра Лубінця, в якому йдеться про стан дотримання і захисту прав та свобод людини і громадянина в Україні у 2024 році.

"Всі рішення були ухвалені з урахуванням інтересів мешканців Миколаївщини та їх актуальних потреб у контексті воєнного стану. Хочу підкреслити, що це вже двадцята сесія обласної ради, проведена під час повномасштабної війни. Обласна рада активно працює над об'єднанням зусиль державних структур, громади та суспільства, зміцненням нашої стійкості та розвитком регіону", - зазначив голова облради.

Читайте також