Юридичний портал

Вчена рада Інституту журналістики ухвалила рішення про підтримку звільнення професора Василенка, який став об'єктом скандалу.

Процес буде впроваджено найближчим часом.

Вчена рада Інституту журналістики висловила свою підтримку щодо звільнення професора Микити Василенка, який працював у Навчально-науковому інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Про це повідомив Володимир Бугров, філософ, педагог та ректор КНУ ім. Т.Г. Шевченка, під час ефіру на каналі "Київ 24".

Відповідаючи на запит про майбутнє викладацьке становище Василенка та чи дійсно Вчена рада Інституту журналістики ухвалила рішення про його звільнення, Бугров зазначив, що засідання Вченої ради проходило напередодні.

Під час цього засідання колеги Василенка одностайно висловилися проти його поведінки, вважаючи її неприйнятною, і звернулися до керівництва університету з проханням про звільнення та розірвання контракту з ним.

Сьогодні о 11-й годині відбулося засідання Комісії з етики Вченої ради університету. Члени Комісії, згідно з інформацією УНІАН, ухвалили рішення визнати дії Микити Кімовича Василенка неетичними та такими, що суперечать Етичному кодексу університету. Відповідно до Кодексу законів про працю, вони також вирішили звернутися до ректора з проханням про розірвання трудових відносин, - повідомив Бугров.

На основі цього рішення він сьогодні ж доручив юридичній службі університету, бухгалтерії та відділу кадрів здійснити усі необхідні дії для припинення трудових відносин із Василенком.

"Отже, необхідно здійснити розрахунок, виплатити всі належні компенсації за відпрацьований час і видати наказ, який я підпишу, про звільнення Микити Василенка на підставі його невідповідності вимогам законодавства. Це законодавство вимагає, щоб особи, що виконують навчально-виховні функції, дотримувалися етичних норм, включаючи професійну етику", - зазначив ректор.

Відповідаючи на запитання щодо термінів розірвання контракту та припинення трудових відносин з Василенком, Бугров зазначив: "Це може статися вже завтра, максимум у понеділок. Відповідно до цього рішення готується наказ про звільнення, а також проводяться фінансові розрахунки. Це робиться для того, щоб уникнути можливих підстав для оскарження."

Після завершення всіх необхідних розрахунків і затвердження відповідного наказу, Василенко буде визнаний звільненим із займаної посади.

Як повідомлялося агентством УНІАН, нещодавно Василенко висловив думку, що введення іноземних миротворців в Україну може сприяти розв'язанню демографічних питань, оскільки в країні налічується "сотні тисяч жінок, які страждають від голоду".

Його слова викликали обурення у суспільстві. Невдовзі із засудженням виступили Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець та міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

Сам Василенко охарактеризував скандал, що розгорівся через його висловлювання про жінок, як провокацію. Він пояснив, що вислів "голодні українки" є літературним прийомом і висловив свої вибачення за таке формулювання.

Читайте також