Віцепрезидентка Європарламенту висловила свою солідарність з Іриною Данилович, журналісткою, яка незаконно перебуває під арештом у Росії.

Піна Пічерно зазначила, що Європейський парламент разом з інституціями та громадянським суспільством ЄС, а також міжнародною спільнотою активно працюють над розробкою рішення, яке забезпечить справедливість для Ірини Данилович та всіх політичних в'язнів.
Віцепрезидентка Європарламенту Піна Пічерно висловила підтримку політув'язненій громадянській журналістці з Криму Ірині Данилович. Посадовиця заявила, що винні в її несправедливому ув'язненні та репресіях проти журналістів мають бути притягнуті до відповідальності.
Я щиро занепокоєна становищем Ірини Данилович. Її доля викликає у мене глибокі почуття, і я завжди підтримуватиму її. Ті, хто причетний до її несправедливого арешту, а також ті, хто переслідує журналістів і порушує принципи свободи медіа, повинні понести відповідальність за свої вчинки.
Ми, спільно з інституціями та громадянськими організаціями ЄС, а також міжнародною спільнотою, активно працюємо над знаходженням реального рішення, яке забезпечить справедливість для неї та всіх політичних в'язнів, – зазначила Пічерно 18 липня у соціальній мережі Х.
15 липня громадянська журналістка Ірина Данилович звернулася до віцепрезидентки Європейського парламенту Піни Пічерно з проханням звернути увагу на численні випадки жорстокого поводження в колонії. За її словами, в установі постійно залишають вмикненим яскраве освітлення, а протягом кількох годин щодня в бараці звучать гучні звуки обладнання на екстремальному рівні. Крім того, жінок змушують тривалий час стояти на вулиці під дощем або в мороз, що вона трактує як форму катування.
Журналістка звернулася до Пічерного з проханням донести ці факти до європейської громади, акцентуючи увагу на становищі жінок у російських тюрмах. Вона також закликала звертатися до уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою припинити катування та порушення прав жінок, які перебувають у в'язниці в Зеленокумську.
Нагадаємо, окупанти затримали Ірину Данилович 29 квітня 2022 року по дорозі з Коктебеля у Феодосію, коли вона їхала з роботи. 28 грудня 2022 року окупаційний "суд" Феодосії засудив Данилович до семи років позбавлення волі за звинуваченням у незаконному зберіганні та виготовленні вибухових речовин. Своєї вини Данилович не визнала.
21 березня 2023 року Ірина Данилович втратила свідомість під час транспортування до окупаційного "Феодосійського міського суду". Вже наступного дня вона вирішила розпочати сухе голодування, оскільки в СІЗО міста Сімферополя не було жодних умов для отримання медичної допомоги та лікування.
6 квітня активістка- журналістка завершила свою акцію голодування. Їй надали можливість зустрітися з адвокатом і запевнили, що забезпечать медичну допомогу. Проте обіцяне так і не було виконано.
15 червня 2023 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) розпочав розгляд справи щодо незаконного затримання громадянської журналістки Ірини Данилович на території окупованого Криму.
Правозахисні організації України звернулися до російських властей з вимогою звільнити Ірину Данилович. Водночас Україна отримала заклик включити активістку до списку на обмін та запобігти її етапуванню до Росії. Міжнародна організація PEN International також приєдналася до вимог про звільнення Ірини Данилович.
У серпні 2023-го Ірину Данилович етапували до виправної колонії №7 у місті Зеленокумськ Ставропольського краю Росії.
Батько журналістки Броніслав Данилович повідомив, що в Зеленокумському виправному закладі Ірині Данилович не надають жодних медикаментів.
У жовтні 2024 року Ірина Данилович скаржилася на постійні головні й серцеві болі. Після мікроінсульту в неї німіє половина тіла, при цьому жінка не отримує адекватної медичної допомоги.