Юридичний портал

Виплата сім'ям загиблих військових: комітет Верховної Ради схвалив законопроєкт, що змінює строки подачі документів.

Цю інформацію в коментарі для Укрінформу озвучило джерело серед депутатів — учасників комітету.

"Сьогодні наш Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій, національних меншин і міжнаціональних відносин одноголосно підтримав законопроєкт №12106 щодо уточнення порядку отримання одноразової грошової допомоги родинами загиблих військових. Ми також звертаємось до профільного комітету з питань нацбезпеки з пропозицією рекомендувати до розгляду у сесійній залі", - поінформував народний депутат.

Політик зазначив, що в даному документі містяться поправки до Закону України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців і їхніх родин".

За інформацією джерела, згідно з діючими нормами законодавства, родичі загиблих мають право подати всі потрібні документи для отримання компенсацій протягом трьох років з моменту загибелі.

"Від спілкування з родинами загиблих воїнів, які боролися за Україну, стає очевидним, що існуюча практика є несправедливою. Процес ідентифікації тіл та отримання всіх необхідних документів часто займає тривалий час. Внаслідок цього, сім'ї загиблих втрачають можливість отримати належну допомогу через встановлені часові рамки", - зауважив співрозмовник.

Депутати виступають із ініціативою, що у випадках, коли особа гине під час військової служби, трирічний термін слід обраховувати не з дати смерті, а з моменту, коли родичі загиблого отримують свідоцтво про смерть.

"Сім'ї військових, які захищають нас і борються за незалежність України, мають бути захищені законом. Ми зобов'язані надати їм можливість отримати грошову допомогу у разі загибелі їхнього члена родини. Усвідомлюємо, що ці гроші не повернуть їм рідну людину, проте маємо таким чином висловити нашу вдячність, підтримати їх у найскладніший період життя та забезпечити мінімальну фінансову стабільність. Це -- наш моральний обов'язок перед тими, хто віддав своє життя за Україну", - резюмував народний депутат.

Згідно з інформацією Укрінформу, Міністерство оборони через своє Головне управління капітальних вкладень підготувало проект Концепції Державної цільової програми, яка має на меті забезпечення житлом військовослужбовців Збройних сил України та тих, хто був звільнений з військової служби.

Читайте також