Влада висловлює зауваження, тоді як батьки стають на захист: які результати перевірки Чернігівського ліцею з поглибленим військово-фізичним підготовкою. Фото на підтвердження.
Представники Уповноваженого з прав людини під час перевірки Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою виявили ряд проблем у діяльності навчального закладу. Зокрема, вони звернули увагу на переповненість гуртожитків, де в одній кімнаті може проживати дев'ять і більше учнів. Крім того, порушуються права на приватність, оскільки ліжка встановлені дуже близько одне до одного.
У публікації на Facebook було вказано, що в гуртожитку, де мешкають молоді люди, наявні старі та пошкоджені меблі. Іноді не вистачає стільців і тумбочок для зберігання особистих речей. Окрім того, звернули увагу на нестачу продуктів довгострокового зберігання та питної води в укритті. Також у гуртожитку відсутній пожежний щит, а обладнання не відповідає встановленим стандартам.
Українці висловили своє незадоволення цією ініціативою, оскільки інформація була поширена в соціальних мережах з зазначенням конкретного навчального закладу. В умовах повномасштабної війни вони вважають це абсолютно неприйнятним. Окрім того, батьки підкреслили, що їх повністю влаштовують як умови життя їхніх дітей, так і процес навчання.
"Я не підтримую такі заяви. Моя дитина вже другий рік навчається в ліцеї, і я дуже задоволена як якістю навчання, так і ставленням викладачів, а також загальними умовами в навчальному закладі."
"Дивуюся. Більше шкоди, ніж користі. А можна було уникнути фото назви конкретного закладу? Уникнути фото "взвод"? Ліжка поруч - це взагалі нісенітниця, адже є речі, які передбачені спеціальними нормативними документами! Можна було обмежитися натяками на навчальний заклад без уточнення, а в звіті, який надіслати відповідальним і своєму начальству, вказати всі речі конкретно. Тільки в звіті".
Водночас, керівник закладу освіти Євген Казанін в інтервʼю Час Чернігівський розповів, що пост на сторінці у соціальних мережах бачив, проте офіційної інформації щодо моніторингу не отримав. Крім того, за його словами, перевірка відбувалася під час зимових канікул, коли діти не вчилися, а у приміщенні проводилися планові ремонтні роботи. А висвітлені зауваження були виправлені протягом наступного дня.
"Відвідування моніторинговою групою відбулося під час зимових канікул, коли послуги здобувачам освіти в приміщеннях ліцею не надавалися і проводилися планові ремонтні роботи в приміщеннях казарми ліцею, укриттях й заходи з підготовки закладу до 2 семестру навчання. Зауваження, висвітлені у медіа, мали несистемний характер і у більшості були виправлені протягом наступного дня (фото і відео-звіт був направлений до моніторингової групи)", - каже Казанін.
Однак керівник освітнього закладу визнав, що певні труднощі дійсно мають місце, проте вони стосуються не лише цього конкретного приміщення.
Отже, гуртожиток для хлопців знаходиться у споруді, зведеній у 1937 році, тоді як гуртожиток для дівчат був організований у 2022 році в уже існуючих приміщеннях навчального корпусу. Проте, розміщення дітей по чотири особи в кімнаті залишає бажати кращого.
Після завершення перевірки, ліцей подав до обласного Управління освіти та науки рекомендації щодо модернізації будівлі, включаючи переобладнання кімнат для чотирьох осіб та оновлення необхідних меблів. Крім того, були запропоновані заходи для встановлення системи пожежної сигналізації та інші ініціативи для покращення інфраструктури.
У березні 2022 року п'ять будівель ліцею зазнали ушкоджень внаслідок обстрілів: гуртожиток, їдальня, спортивна зала, навчальний корпус та територія ліцею. Частину приміщень вдалося відремонтувати та відновити. Як зазначив Казанін, роботи з покращення закладу тривають і надалі.
Незважаючи на коментарі омбудсмена, батьки висловлюють задоволення як умовами, так і знаннями, які отримують їхні діти.
"Моя друга дитина зараз отримує освіту. Якщо б усе було погано, навряд чи я б віддав доньку сюди. Синові тут дуже сподобалося. Щодо того, як навчався мій син і яким є цей ліцей сьогодні, можу сказати, що покращення очевидні. Син закінчив навчання 10 років тому, і з тих пір аудитори стали значно кращими, з'явилося сучасне обладнання та комп'ютерні класи. Раніше дівчата взагалі не вчилися тут. Тож, коли постало питання про навчання нашої доньки, ми навіть не сумнівалися в своєму виборі," - розповідає батько учнів.
За його словами, донька прагне якнайшвидше повернутися до навчання в класах і не висловлювала жодних нарікань на умови в ліцеї.
Таку точку зору поділяють й інші батьки. Вони зазначають, що адміністрація готова до діалогу і завжди надає всю потрібну інформацію. А те, що діти сплять по девʼятеро в одній кімнаті, їх не дивує, адже це військовий заклад. Якщо ж трапляються якісь аварійні ситуації, то це їх також не надто турбує, адже подібне може статися в будь-якому навчальному закладі.
Чернігівський ліцей посиленої військово-фізичної підготовки - один з найвідоміших закладів освіти у цьому регіоні інтернатного типу, в якому навчається 305 дітей.
Раніше OBOZ.UA розповідав, що усі учні та студенти пройдуть загальновійськову підготовку в рамках вивчення "Захисту України".